Учасники акції з енергетичної блокади Криму не тішили себе ілюзіями, що зможуть довго протримати блокаду півострова. Про це заявив координатор акції з блокування анексованого півострова Ленур Іслямов в ефірі Радіо Крим.Реалії.
"Звісно, ми розуміли, що рано чи пізно якісь поступки нам теж доведеться робити для офіційного Києва. Тому що ми розуміємо, що є ті речі, якісь договори, які між владою України, окупаційною владою або московською владою, боюся зараз навіть припускати", - сказав він.
"Тому ми себе не сильно тішили тим, що ми будемо довго тримати енергоблокаду", - заявив Іслямов.
За його словами, енергоблокада Криму показала місцевим жителям залежність півострова від материкової частини України.
"Ми її протримали. Ми показали, що ми її можемо зробити", - наголосив Іслямов.
Крім того, у коментарі ТСН Іслямов сказав, що Верховна Рада має ухвалити рішення щодо припинення електропостачання Криму.
"Контракт, який Демчишин і Путін підписали, ось цей контракт працюватиме до 31 грудня. Якщо це не зробить Верховна Рада (не вирішить припинити забезпечення Криму електрикою), то ми тоді йдемо звідси, знімаємо намети", - цитує його "Інтерфакс-Україна".
Іслямов вважає, що якщо таку блокаду, яку останніми тижнями проводять кримські татари й представники громадськості, не підтримає український народ через своїх депутатів, то немає сенсу продовжувати її далі.
"Давайте нехай уся Україна нас підтримає волевиявленням своїх депутатів", - сказав він.
Як відомо, 22 листопада через підрив електроопор у Херсонській області в анексований Росією Крим перестала надходити електроенергія з материкової частини України.
На півострові оголосили режим надзвичайної ситуації. Півострів зараз забезпечується електроенергією, виробленою джерелами кримської генерації, дизельними генераторами, завезеними з Росії, а також шляхом першої черги енергомосту з Кубані до Криму, яку 2 грудня запустив російський президент Володимир Путін.
Ініціатори блокади Криму повідомили 6 грудня про можливе поновлення поставок електрики з материкової України на півострів однією з ЛЕП. Це підтвердив президент України Петро Порошенко.
Однак частина активістів продовжили блокаду. "Правий сектор" про припинення блокування заявив лише вранці 8 грудня.