Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Економіка

Дрогобич у десятці кращих практик з організації антикорупційної роботи в ОМС

За підсумком Конкурсу, організованого Фундацією інституційного розвитку за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», Дрогобич відзначили серед кращих практик залучення громадськості до прийняття рішень та організації антикорупційної роботи в ОМС. Про це повідомляє Дрогобицька міська рада.

У межах проєкту «Прозора відбудова громад: інструменти залучення громадськості» було проведено Конкурс вдалих практик залучення громадськості до прийняття рішень та організації антикорупційної роботи в ОМС.

Конкурс мав на меті визначити вдалі практики залучення громадськості до прийняття рішень, а також організації антикорупційної роботи в органах місцевого самоврядування.

Практику Дрогобича на Конкурс подали уповноважена особа з питань запобігання корупції Леся Пелещак, спільно з менеджером КУ «Інститут міста Дрогобича» Юрієм Яцківим.

«Органи місцевого самоврядування докладають багато зусиль до забезпечення підзвітності та прозорості своєї діяльності, зокрема через залучення громадян до прийняття рішень, а також організацію антикорупційної роботи. Такі практики є вкрай важливим для органів місцевого самоврядування. Залучення громадськості до прийняття рішень забезпечує доступ громадян до управління громадою, підвищує довіру до місцевої влади та формує культуру доброчесності серед працівників органу місцевого самоврядування, так самих жителів громади» – переконані організатори.

В процесі відбору кращих практик, Фундація акцентувала на наступних критеріях:

— практика стосується інструментів залучення громадян до роботи органу місцевого самоврядування та/або антикорупційної роботи;

— практика підвищує підзвітність та прозорість діяльності органу місцевого самоврядування;

— до практики залучені представники громадськості, або ж інструмент чи захід реалізовано для того, щоб залучити громадськість до роботи органу місцевого самоврядування (цей критерій є перевагою);

— практику можна підтвердити (наявні документи, публікації на сайті тощо).

10 відібраних практик, серед яких і Дрогобич, будуть опубліковані на ресурсах Фундації та партнерів, а представники громад будуть запрошені на офлайн-інтенсиви з ефективної комунікації та отримають комунікаційну підтримку. Також успішність практики відзначається надалі при відборі проєктів громади та підтримки її міжнародними фундаціями.

Фундація інституційного розвитку — це громадська організація, яка допомагає інституціям ставати доброчесними, ефективними та стійкими.

Проєкт «Прозора відбудова громад: інструменти залучення громадськості» реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ