Слухай онлайн
Політика

Е-декларування: найбагатші депутати Львівської міської ради

Депутати Львівської міської ради тримають 66 мільйонів готівки. Кожен третій депутат - мільйонер. Найбільше багатіїв у БПП та ВО “Свобода”. У третини річний дохід збільшився у понад 2 рази. Депутат “Самопомочі” Мельник збільшив дохід майже в 20 разів. Депутатка “Громадянської позиції” Сердюк згадала про чоловіка-мільйонера, якого приховала торік. Сумарно депутати задекларували 89 мільйонів гривень заощаджень. Троє депутатів ЛМР - за межею бідності. Лідер “Самопомочі” вчасно не подав декларацію і сплатить штраф. Депутатські статки досліджували активісти руху ЧЕСНО.
Фото - Сергій Бобра, Гал-Інфо

У порівнянні з 2015 роком доходи сім’ї Романа Федишина з фракції “Самопоміч” зросли майже вдвічі, що забезпечує йому перше місце у списку депутатів із найбільшими доходами за 2016 рік.

Задекларовані доходи Федишинів становлять майже 6 млн грн. З них 5 млн - дивіденди депутата та його дружини. 191 тис. грн дивідендів отримав батько депутата, пенсіонер Стефан Федишин, який має частку статутного капіталу у ТОВ “Сіцілій” та ПП “Холдінвестгруп”, що належать його сину.

Неймовірні темпи зростання доходів демонструє Ірина Сердюк з “Громадянської позиції”. У порівнянні з 2015 роком річний дохід її сім’ї зріс у 19 разів і становить 5,5 млн грн, тоді як за рік до цього депутатка задекларувала 292 тис. грн. Левову частку коштів, майже 5 млн грн, становить дохід від підприємницької діяльності громадянського чоловіка Ірини Сердюк, бізнесмена Олександра Смірнова.

Суттєво зросли також і доходи депутата від БПП Григорія Козловського. Якщо в 2015 році він задекларував менше мільйона, то у декларації за 2016 рік сума річного доходу зросла у три рази і становить понад 3 млн грн.

Четверте місце в рейтингу займає ще один представник фракції БПП Остап Доскіч. У 2016 році він отримав 2,3 млн грн доходу. З цієї суми понад 2,1 млн грн становить дохід від надання в оренду нерухомого майна.

П’ятірку депутатів з найбільшими доходами за минулий рік замикає “свободівець” Андріян Гутник. Минулоріч він отримав майже 2 млн грн, з яких 997 тис. грн - це особиста зарплатня депутата. Ще 976 тис. заробітної плати отримала його дружина.

У п’ятірці найбагатших депутатів  четверо з фракції БПП та один “свободівець”. Серед успішних депутатів Григорій Козловський, Остап Доскіч, Сергій Івах, Андріян Гутник та Петро Адамик. Сукупні статки кожного з цих депутатів перевищують 10 млн грн.

Григорій Козловський - найбагатший депутат ЛМР, статки якого становлять більше 46 млн грн, згідно з минулорічною декларацією, навіть не входив до числа мільйонерів. Зараз основні джерела його статків - це внески у статутні капітали підприємств “Королівська пивоварня” та “Гранд Готель”, що разом становлять 35 млн грн.

Другу позицію за обсягом статків у ЛМР займає Остап Доскіч, депутат від БПП, який задекларував статків на загальну суму більше ніж 26 млн грн, що є внесками у статутні капітали трьох підприємств.

Третю позицію у рейтингу найбільших статків, що становлять майже 23 млн грн займає Сергій Івах, депутат від БПП. З них 15 млн становлять внески у статутний капітал ТзОВ “Діамант - Аурум”, їх депутат задекларував і минулого року. Решту суми - майже 8 млн грн депутат та члени його сім’ї зберігають у готівці. При цьому сам депутат у 2016 році заробив  всього 40 тис. грн (зарплата і дивіденди).

Четвертим у рейтингу є депутат від ВО “Свобода” Андріян Гутник, статки якого становлять більше 13 млнгрн, що майже вчетверо більше, аніж минулого року.

П’яте місце займає Петро Адамик, голова фракції БПП у ЛМР. Сума його статків збільшилась із 4 млн грн минулого року до 10 млн грн цього року. З них трохи більше 2 млн грн становлять внески у статутний капітал підприємств, які депутат декларував і минулого року. Решта - кошти на рахунках у банках та готівка, яка становить майже 7 млн грн.

Згідно з е-деклараціями, троє депутатів ЛМР та їхні сім’ї отримали дохід нижчий за прожитковий мінімум.

Анна Мармуляк, депутатка від “Народного контролю” задекларувала за 2016 рік дохід на сім’ю у розмірі менше 43 тис. грн. До слова, минулого року депутатка подала схожу декларацію, де зазначила, що дохід на її сім’ю становив 44 тис. грн. Згідно з декларацією, фінансових заощаджень сім’я депутатки не має. За словами Анни Мармуляк, сім’ю підтримують батьки чоловіка.

Інший депутат від “Народного контролю” Віталій Свінціцький також задекларував дохід на сім’ю у розмірі 26 тис. грн, що майже повністю складається із зарплати його дружини. У розрахунку на кожного члена сім’ї дохід становить 722 гривні на місяць. Даних про заощадження у декларації також не знаходимо.

Другий рік поспіль депутат від УКРОПу Любомир Босаневич у своїй декларації вказує дохід менший за прожитковий мінімум у розрахунку всіх членів сім’ї. У декларації зазначений дохід лише самого депутата і становить він 23 тис. грн. Збережень у сім’ї з шести осіб також нема.

Дохід, що є меншим за прожитковий мінімум на сім’ю, задекларували також троє інших депутатів: Сергій Івах, Дмитро Чунис та Уляна Пак. Разом з тим, кожен з цих депутатів задекларував досить зачну суму статків, а отже можемо припустити, що саме за ці кошти вони жили минулий рік.

Попри значні статки, які становлять 15 млн грн, Сергій Івах другий рік поспіль декларує дуже незначний дохід, цього року він становить менше 40 тис. грн. Попри те, що у власності депутата є ювелірна компанія, його дохід залишається нижчим за прожитковий мінімум.

Депутат від “Свободи” Дмитро Чунис у 2016 році від зайняття підприємницькою діяльністю отримав лише 20 тис. грн доходу, ще 14 тис. грн становила пенсія депутата, і 6,5 тис. грн допомоги по безробіттю отримала його дружина.  Решта доходів депутата є непостійними - кошти від відчуження рухомого та нерухомого майна, що становили 230 тис. грн минулого року. Крім цього у Дмитра Чуниса є суттєві фінансові збереження. Готівкою у доларах, євро та гривні депутат тримає 2 млн грн.

Депутатка від БПП Уляна Пак за 2016 рік також задекларувала доходу лише на 18 тис. грн, разом з тим вона зазначила значну суму готівкових заощаджень.

Детальніше – на офіційному сайті руху ЧЕСНО

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ