Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Екологічна документація в умовах воєнного стану: консультування бізнесу

В Україні вже три місяці триває війна, яка спричинила напружену екологічну ситуацію у зоні бойових дій. На сьогоднішній день військові дії на півночі, сході та півдні країни призвели до руйнації інфраструктури, виробничих і комунальних об’єктів, до порушення екологічної рівноваги, та змін стану довкілля.

Питання якості атмосферного повітря, охорони вод, земель, ґрунтів, надр, лісових ресурсів та збереження територій і об’єктів природно-заповідного фонду надалі залишаються пріоритетними у нашій державі.

Природоохоронне законодавство та вимоги до бізнесу за цей час також динамічно змінюються. На період дії воєнного стану в Україні прийняті зміни до природоохоронного законодавства, зокрема:

  • Отримання деяких дозвільних документів на основі подання декларацій з необхідністю здійснення усіх процедур після скасування воєнного стану, відповідно до вимог постанови КМУ від 18 березня 2022 року №314.
  • Припинення надання адміністративних послуг у сфері моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів, а, отже, відсутність перевірок з цієї підстави та відповідальності за несвоєчасне подання таких звітів, відповідно до постанова КМУ  від 28 лютого 2022 року  №165 та Закону від 3 березня 2022 року №2115.
  • Звільнення від сплати екоподатку за 2022 рік підприємств, що розташовані на територіях бойових дій, відповідно до Закону №2120.

Ці та інші зміни до природоохоронного законодавства спрямовані на урахування реалій воєнного стану та створення умов для виконання покладених на економіку завдань.

Водночас, у регіонах, що не сильно чи взагалі не постраждали від бойових дій питання охорони довкілля, як і підтримання життєздатності економіки є основою подальшого розвитку та відбудови України. Загроза довкіллю носить глобальний характер, тому ми повинні продовжувати ведення підприємницької діяльності із врахуванням вимоги чинного природоохоронного законодавства. 

Завданням законодавства про довкілля є регулювання відносин у галузі охорони, використання і відтворення природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки, запобігання і ліквідації негативного впливу господарської діяльності на довкілля, збереження природних ресурсів, генетичного фонду живої природи, ландшафтів та інших природних комплексів, унікальних територій та природних об'єктів, пов'язаних з історико-культурною спадщиною.

З метою встановлення комплексу обов'язкових норм, правил, вимог щодо охорони довкілля,  використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки проводиться екологічне нормування та отримання суб’єктами господарської діяльності документів дозвільного характеру.

Екологічні нормативи встановлюють гранично допустимі викиди та скиди у довкілля забруднюючих хімічних речовин, рівні допустимого шкідливого впливу на нього фізичних та біологічних факторів.

Основними об'єктами нормування навантаження на природне середовище є рівні:

  • концентрацій забруднюючих речовин у навколишньому середовищі;
  • акустичного, електромагнітного, радіаційного та іншого шкідливого впливу на навколишнє середовище;
  • вмісту шкідливих речовин у продуктах харчування;
  • гранично допустимих викидів та скидів у навколишнє середовище забруднювальних хімічних речовин;
  • шкідливого впливу фізичних та біологічних факторів.

Використання природних ресурсів в Україні здійснюється в порядку загального і спеціального використання природних ресурсів.

У порядку спеціального використання природних ресурсів громадянам, підприємствам, установам і організаціям надаються у володіння, користування або оренду природні ресурси на підставі спеціальних дозволів, за плату для здійснення виробничої та іншої діяльності.

Економічні заходи забезпечення охорони довкілля серед іншого передбачають встановлення лімітів використання природних ресурсів, скидів забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище; встановлення ставок екологічного податку; відшкодування в установленому порядку збитків, завданих порушенням законодавства про охорону довкілля.

Компанія «Центр ЛТД» має багаторічний досвід у природоохоронній сфері, яка не зупинила свою основну діяльність та ще з більшою віддачею  продовжує працювати, зумівши поєднати виконання основних завдань та надання допомоги в усі регіони України, які цього потребують. Взаємопідтримка та взаємодопомога робить нас сильнішими і наближає день спільної Перемоги. 

Консультування українського бізнесу у сфері охорони довкілля для Компанії завжди було пріоритетом, а в умовах воєнного стану – найвищою ціллю, адже підприємництво і є основою подальшого розвитку та відбудови України. 

Є багато питань, зокрема у дозвільних процедурах, які ще потребують доопрацювання, але підприємницька діяльність повинна продовжувати свою діяльність із дотриманням вимог чинного природоохоронного законодавства та отриманою дозвільною екологічною документацією.

Компанія готова запропонувати ефективні рішення щодо підготовки та отримання дозвільної екологічної документації для підприємств. Експерти ретельно проаналізують обставини ситуації, безкоштовно проконсультують у питаннях отримання екологічної документації та запропонують оптимальні рішення в умовах воєнного стану, які допоможуть не лише зберегти економічну діяльність в Україні, але й сприяти її відбудові з дотриманням усіх природоохоронних вимог.

З повним переліком послуг та досвідом роботи Компанії можна ознайомитись на сайті  center-ltd.com.ua

телефони для консультування: +38 096 781 05 37, +38 067 725 54 32, запитання на електрону пошту: [email protected]

Працюємо на Перемогу! Працюємо разом для України! 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ