Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Екс-заступниці міністра юстиції Наталії Бернацькій ВАКС призначив заставу 7 млн грн

ВАКС призначив заставу 7 млн грн екс-заступниці міністра юстиції Наталії Бернацькій
Фото: Бернацька Наталія / Facebook

Наталію Бернацьку підозрюють у причетності до розкрадання понад 54 млн грн з держбюджету за допомогою звернень до ЄСПЛ.

Вищий антикорупційний суд обрав колишній першій заступниці міністра юстиції Наталії Бернацькій запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 7 млн грн.

Як повідомила 4 лютого прес-служба суду, Бернацька також має прибувати до слідчого, прокурора та суду за першим викликом, повідомляти їх про зміну свого місця проживання та роботи, утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними та свідками у справі, а також здати закордонний паспорт.

Раніше народні депутати Сергій Нагорняк («Слуга народу») і Олександр Качний (ОПЗЖ) виступили із заявами про взяття на поруки Бернацької, пише «Слово і діло».

Як інформував ZAXID.NET, детективи Національного антикорупційного бюро 22 січня повідомили про підозру шістьом людям в незаконному заволодінні та легалізації понад 54 млн грн з держбюджету за допомогою звернень до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). За версією слідства, підозрювані упродовж 2013-2016 років ввели в оману ЄСПЛ, не повідомивши його про всі обставини спірних правовідносин.

«У вересні 2013 року представник ТОВ "Золотой Мандарин Ойл", що підконтрольне екс-нардепу, надіслав до ЄСПЛ заяву про стягнення з держбюджету 54,179 млн грн невиплаченої заборгованості з боку ПАТ "Київенерго" перед підприємством за зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося. Однак, попри рішення суду на свою користь, "Золотой Мандарин Ойл" по його реалізацію до виконавчої служби не звертався. Та про цей факт компанія ЄСПЛ не повідомила», – йдеться в повідомленні НАБУ.

У подальшому, як вважає слідство, екс-нардеп домовився з керівництвом Мін’юсту, за сприяння якого урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов’язався сплатити на користь компанії 54,179 млн грн із державного бюджету України. У лютому 2016 року Міністерство юстиції перерахувало ці гроші ТОВ «Золотой Мандарин Ойл».

Однією з підозрюваних у цій справі стала і Наталія Бернацька, про що вона сама повідомила у Facebook. За її словами, у справі «Золотого мандарина» Мін’юст намагається повернути гроші і вже виграв дві справи проти «Київенерго». Також вона сказала, що готова співпрацювати зі слідством.

Також про вручення йому підозри тоді повідомив Борис Бабін – колишній урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ. Як пише «Цензор.Нет», 24 січня ВАКС відмовився обирати йому запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

За інформацією «Української правди», підозрюваним у справі є і екс-депутат від «Народного фронту» Георгій Логвинський, з яким пов’язують «Золотий мандарин».

Додамо, що представник Харківської правозахисної групи Євген Захаров раніше говорив, що через стеження з боку НАБУ у ЄСПЛ Україну можуть звинуватити в тиску на Європейський суд з прав людини. 3 лютого правозахисник Борис Захаров опублікував на Facebook лист від ЄСПЛ, у якому на прохання Мін'юсту роз'яснюється практика ЄСПЛ у таких справах, як справа «Золотого мандарина». За словами Захарова, з листа чітко випливає, що те, що інкримінує НАБУ фігурантам цієї справи, є просто виконанням ними вимог ЄСПЛ, а не злочином.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ