У Львівському палаці мистецтв впродовж 12-15 липня триватиме культурно-мистецький захід – «Фестиваль дизайну вишиванки», де покажуть багату та колоритну національну культуру України. Гал-інфо поцікавилось у організаторів, чого очікувати від заходу?
Керівник мистецького відділу Палацу мистецтв Галина Дорощук розповіла Гал-інфо, що в рамках фестивалю відбудеться виставка унікальних народних святково-обрядових костюмів з фонду Музею народної архітектури та побуту у Львові ім. К. Шептицького.
Колоритний український стрий
«На показ львів’янам та гостям фестивалю будуть виставлені шість зразків найбільш колоритного українського стрия. Ще один костюм ми представимо з винниківського Історико-краєзнавчого музею. Ця виставка буде супроводжуватись світлинами авторства видатного етнографа першої половини 20 ст. Юліана Дороша. А костюми представляють західний регіон – Підляшшя, Холмщину, Яворівщину та Гуцульщину».
Виставка старовинної вишивки від Історико-краєзнавчого музею м. Винники проходитиме 13 липня у супроводі дуету бандуристок Юлії Когут та Вікторії Гамар. Це єдина платна локація на Фестивалі.
Майстер-класи
14 липня о 13.00 Для вас ми підготували три майстер-класи: створення гуцульського взуття; флористика – створення квіткових букетів; бойовий гопак, де вивчатимемо базові прийоми українського бойового мистецтва, розробленого на основі елементів традиційного козацького бою, що збереглися в народних танцях. Цього ж дня ввечері о 19.00 виступить етно-рок-гурт Granat.
Показ моделей вишивки
За словами організаторів, справжня виставка одягу не обійдеться без показу моделей під час дефіле. Перша демонстрацію вишивку представить ПП "РУТА Студія-Дизайн". Другий показ моделей вишитого одягу – від Ірини Грицюк, яка має колекцію вишиванок з 1985 до 2015 рік. За словами пані Ірини, це – ретроспектива старовинних візерунків, які поширені на теренах Західної України і їхнє сучасне втілення у сорочках, сукнях та інших речах гардеробу.
Вишиванка як розвиток сучасної української музики
«Ми впевнені утому, що фестиваль вишиванки – це не тільки вишивка, але й розвиток сучасної української музики. Тому на заході ледь не щодня співатимуть гратимуть на музичних інструментах. Наприклад, ми запросили оперних співаків, які виконають світові джазові хіти, українські пісні та оперні арії. Співатимуть й Володимир Окілко, Вадим Панайда та Маріанна Лаба. Наступного дня виставка відкриється у супроводі дуету бандуристок. А на закритті буде гурт МалДіви, співачка Анастель, гурт Глембері та Михайло Мирка, - розповіла керівник музичної частини «Фестивалю дизайну вишиванки» Юлія Карпа.
Що ще цікавого?
«На Фестивалі ще зможете побачити комп'ютеризоване обладнання для вишивки, різні механізми для створення гобеленів, тканин, килимків та інших цікавих речей. Також ми зібрали різноманітні зразки жіночих прикрас, вироби з бісеру, сумки, взуття, флористика. Також дизайн вишивки можна використати у їжі. Будуть смаколики в українських традиціях, – розповіла Гал-інфо співорганізатор Фестивалю дизайну вишиванки Олександра Тимчишин.