Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я

Greenpeace представив 14 найнебезпечніших для клімату промислових проектів

До відкриття Всесвітнього економічного форуму у Давосі міжнародна екологічна організація Greenpeace представила 14 найнебезпечніших для клімату промислових проектів. Якщо їхня реалізація не зупиниться, то вже до 2020 року людство не зможе контролювати кліматичні зміни і потепління перевищить 5 градусів за Цельсієм.

Як наголошується у доповіді "Точка неповернення", ці проекти реалізують компанії Shell, BHP Billion, Peabody, Enbridge, "Газпром", Cairn Energy, Petrobras і BP.

Серед них: нафтоносні піски у Канаді і Венесуелі, глибоководне буріння у Бразилії і Мексиканській затоці, розширення видобутку вугілля у США, Австралії, Індонезії й Західних провінціях Китаю, видобуток сланцевого газу у США, розширення видобутку нафти і газу на шельфі Каспійського моря, видобуток газу в Африці, видобуток нафти в Іраку, запуск видобутку нафти і газу на Арктичному шельфі.

"Цей список - свідоцтво лицемірства урядів, які говорять про боротьбу зі зміною клімату, і одночасно просувають гігантські проекти, що збільшують цю проблему", - заявив виконавчий директор Greenpeace Кумі Найду.

За даними експертів, до 2020 року ці 14 проектів збільшать викиди вуглекислого газу в атмосферу на 6,34 гігатонни на рік, тобто на 20% порівняно з нинішнім рівнем.

Це означає, що уряди не виконають узяті на себе в рамках Кіотського протоколу зобов'язання утримати зміни клімату у рамках 2 градусів за Цельсієм.

Згідно з дослідженням Міжнародного енергетичного агентства, при збереженні нинішнього обсягу парникових викидів планета до 2050 року розігріється в середньому на 3,5-4 градуси.

А якщо ці 14 нових проектів будуть реалізовані, то зростає ймовірність реалізації найбільш небезпечного сценарію, при якому потепління перевищить 5 градусів. Це означає, що "точка неповернення" буде пройдена до 2020 року, і людство вже не зможе контролювати зміни клімату, які призведуть до природних катастроф, дефіциту питної води і продовольчої кризи.

У зв'язку з цим Greenpeace закликав держави відмовитися від грандіозних планів розширення видобутку викопного палива, замінивши їх на проекти розвитку відновлювальної енергетики.

ZN.UA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ