Слухай онлайн
Політика

Іспанія: суд видав ордер на арешт спікерки парламенту Каталонії

Верховний суд Іспанії видав ордер на арешт спікерки розпущеного парламенту Каталонії Карме Форкадель. Вона залишатиметься під вартою, поки не буде внесена застава обсягом у 150 тисяч євро. Таке рішення суд ухвалив у четвер, 9 листопада, передає інформагенція Reuters.

Окрім Форкадель, під вартою перебуватимуть ще четверо екс-парламентарів із можливістю внесення по 25 тисяч євро застави. Ще одного екс-члена каталонського парламенту суд відпустив без призначення застави.

Форкадель допустила ухвалення резолюції про незалежність Каталонії від Іспанії 27 жовтня. Її та ще п'ятьох каталонських депутатів обвинувачують у непокорі уряду та нецільовому використанні державних коштів. Під час другого судового засідання Форкадель заявила, що резолюція про незалежність Каталонії не мала юридично зобов'язувального характеру, пише Reuters.

Загалом восьмеро колишніх членів каталонського уряду та двоє лідерів основних ініціативних груп під час каталонського референдуму перебувають під вартою в очікуванні судового процесу. 8 листопада в Каталонії відбувся страйк із вимогою звільнити їх. До страйку закликали профспілка та кілька організацій, які виступають за незалежність регіону.

Нагадаємо, що 27 жовтня каталонський регіональний парламент 70-ма голосами зі 135-ти схвалив декларацію про незалежність Каталонії від Іспанії. У відповідь на це рішення Сенат Іспанії вирішив застосувати 155-ту статтю Конституції країни щодо регіону. Ця стаття передбачає позбавлення Каталонії статусу автономії.

Центральний уряд Іспанії відсторонив від влади уряд Каталонії та розпустив регіональний парламент. У регіоні запровадили тимчасове пряме управління з Мадрида, поки там не відбудуться дострокові регіональні вибори, заплановані на 21 грудня.

Відсторонений лідер Каталонії Карлес Пучдемон, щодо якого Мадрид видав ордер на арешт, разом із іншими чотирма міністрами втік до Брюсселя. 17 листопада бельгійський суд має вирішити, чи видавати його Мадриду.

DW

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ