Сьогодні, 19 листопада, в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка засідання Конференції трудового колективу, яка внесла певні зміни до Статуту Університету, повідомили в прес-центрі ЛНУ.
У конференції взяли участь 336 новообраних делегатів.
Нагадаємо, що 25 вересня на засіданні Вченої ради Університету було розглянуто лист Міністерства щодо необхідності внесення змін до Статуту, зокрема щодо порядку обрання делегатів Конференції, припинення повноважень ректора та призначення в.о. ректора. Відтак, рішенням ректорату було створено комісію з підготовки пропозицій змін до Статуту ЛНУ ім. Івана Франка, яка працювала над проектом змін. Члени Вченої ради розглянули проект змін до Статуту ЛНУ ім. Івана Франка, який напрацювала Комісія, та прийняли відповідну ухвалу. Зокрема в ухвалі Вченої ради від 30 жовтня (протокол №18/10) йшлося про визначення дати скликання конференції трудового колективу Університету для внесення змін до Статуту Університету і затвердження складу Конференції – 350 обраних осіб; норми представництва: 273 особи – від науково-педагогічних працівників, 42 особи – від осіб, які навчаються, 35 осіб – від інших категорій працівників.
Після обрання робочих органів Конференції – мандатної, лічильної комісій і секретаріату від імені членів комісії з підготовки пропозицій змін до Статуту виступив доцент кафедри цивільного права та процесу Йосип Богдан, який представив проект внесення змін до Статуту Університету.
Зокрема йшлося про принципові пункти: кількісний склад делегатів вищого колегіального органу громадського самоврядування Університету – Конференції трудового колективу та порядок обрання делегатів.
Після активного обговорення й розгляду пропозиції Вченої ради, а також делегатів Конференції консолідованим рішенням було прийнято зміни до Статуту.
Відтак, зміни до Статуту прийнято в у такій редакції:
п. 19. «[…] До складу делегатів Конференції входять особи, обрані на конференціях працівників структурних підрозділів та конференції студентів Університету. Ініціатором скликання Конференції можуть бути: Ректор, Вчена рада Університету, профкому працівників Університету, ініціативна група працівників, яка повинна зібрати не менше 1/5 підписів усіх науково-педагогічних і наукових співробітників Університету, або ініціативна група студентів, яка повинна зібрати не менше 1/3 підписів усіх студентів Університету, об’єднаних студентським самоврядуванням. Конференцію скликають не рідше, ніж один раз на рік».
п.20. «Делегатів Конференції обирають на конференціях структурних підрозділів (спільних конференціях декількох структурних підрозділів) та конференції студентів Університету. При цьому не менше як 75 відсотків загальної чисельності делегатів Конференції повинні становити науково-педагогічні працівники Університету, які працюють в університеті на постійній основі (особа, яка працює повний робочий час, встановлений чинним законодавством для такої категорії працівників), і не менше як 10 відсотків – виборні представники з числа осіб, які навчаються в Університеті, об’єднані студентським самоврядуванням».
п.21. «Статутний склад Конференції становить 350 делегатів. На Конференції повинні бути представлені всі категорії працівників Університету. Норми представництва науково-педагогічних, інших категорій працівників, а також осіб, які навчаються в Університеті, об’єднаних студентським самоврядуванням, встановлює Вчена рада Університету спільно з профкомом працівників Університету».
п. 22.1. «За поданням Вченої ради Університету приймає Статут Університету, вносить до нього доповнення та зміни. Статут Університету, доповнення та зміни до нього затверджує Міністерство освіти і науки України».
Суттєві доповнення Конференція прийняла в п.32. «Припинення повноважень Ректора:
32.1. Повноваження Ректора припиняються із закінченням дії контракту, укладеного із Міністерством освіти і науки України.
32.2. Достроково повноваження Ректора припиняються у випадку його звільнення з посади на підставах, передбачених у контракті, та відповідно до чинного законодавства.
32.3. Після закінчення строку дії контракту з Ректором або у випадку дострокового припинення його повноважень обов’язки Ректора до заміщення вакантної посади виконує перший проректор або інша особа з числа науково-педагогічних працівників Університету, про що Міністерство освіти і науки України видає наказ.
32.4. У випадку короткострокової відсутності Ректора (відпустка, відрядження, тимчасова непрацездатність тощо) його обв’язки виконує перший проректор або проректор Університету».
Прийнявши рішення щодо квоти делегатів Конференції трудового колективу, порядку припинення повноважень Ректора, порядку обрання делегатів та скликання Конференції, Університет представить пропозиції на розгляд і затвердження в Міністерство освіти і науки України.
Лише після цього розпочнеться підготовка до проведення виборної конференції. Варто наголосити, що згідно зі ст. 37 ЗУ «Про вищу освіту» «вищим колегіальним органом громадського самоврядування ВНЗ ІІІ або ІV рівня акредитації є загальні збори (конференція) трудового колективу». Однак делегати конференції обирають лише «претендента на посаду керівника вищого навчального закладу шляхом таємного голосування» і подають свої пропозиції власнику або уповноваженому ним органу. А призначає одну з рекомендованих кандидатур на посаду керівника ВНЗ Міністерство освіти і науки України.
Фото - Павло Паламарчук, Гал-інфо.