Слухай онлайн
Політика

КВУ: Рада ігнорує законопроекти опозиції

Верховна Рада фактично не приймає закони, якщо серед їх авторів немає представників ʺСлуги народуʺ. Про це повідомляє прес-служба КВУ.
Верховна рада України

Всього за час роботи сесії (вересень-січень) було прийнято 133 закони, із яких 114 ініціювали представники ʺСлуги Народу. Так, 70 законів зареєстрували народні депутати ʺСлуги Народуʺ, 22 прийняті закони подав уряд О. Гончарука і ще 22 закони – Президент України В. Зеленський.

Таким чином 85% прийнятих законів були ініціативою чинної влади.

Решта 15% - це закони авторства інших фракцій та груп Ради (ЄС, ʺБатьківщиниʺ, ʺГолосуʺ, ОПЗЖ, групи ʺЗа майбутнєʺ, групи ʺДовіраʺ, позафракційних). При цьому варто врахувати, що більшість з цих законів були розроблені та зареєстровані ще в Раді VIII скликання.

Тобто, навіть ті закони від опозиції, які все ж були підтримані – це переважно ʺстаріʺ документи і без їх врахування показники законодавчої підтримки є ще нижчими.

ʺОдна із негативних тенденцій в роботі Верховної Ради IX cкликання – це те, що монобільшість фактично ділить закони на ʺсвоїʺ і ʺчужіʺ. Коли до уваги береться не стільки якість законопроекту, не його актуальність, скільки просто фактор авторства – ʺсвійʺ або ʺчужийʺ. Це дуже негативна практика і якщо далі парламент продовжить це робити, то ми можемо отримати на виході Верховну Раду УРСР, яка просто не звертатиме увагу на будь-які ініціативи опозиціїʺ, - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

ʺЯк свідчить практика наявність монобільшості не стимулює фракцію влади шукати компроміси з іншими політичними силами. Формальна продуктивність депутатів ʺСлуги Народуʺ є значно вищою, аніж всіх інших фракцій парламенту. Фактично майже все, що приймає Верховна Рада – це ініціативи депутатів СН. Якщо серед авторів закону немає депутатів ʺСлуги Народуʺ, шанси на його прийняття символічніʺ, – підсумував голова КВУ Олексій Кошель.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, до Ради повторно внесено законопроєкт про розширення фінансових послуг Укрпоштою.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ