Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Здоров'я

Латвія готова допомагати у реабілітації постраждалих внаслідок війни

Про це йшлося під час зустрічі начальника Львівської ОВА Максима Козицького із латвійською делегацією на чолі з Головою Саейму Латвійської Республіки Едвардсом Смілтенсом.

Максим Козицький подякував латвійській делегації за підтримку України в боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність, а також за всебічне сприяння на міжнародній арені процесу вступу України до Європейського Союзу та НАТО.

«Латвія однією з перших прийшла на допомогу Україні на початку повномасштабного вторгнення. Підтримка латвійського народу та Уряду в питанні надання Україні гуманітарної, фінансової та військової допомоги – безцінна. Латвія визнала дії російських загарбників геноцидом українського народу, а саму росію – країною-спонсором тероризму. Це неймовірний крок та неабиякий приклад підтримки України. Що стосується Львівської області, то від моменту масованих ракетних ударів на енергетичну інфраструктуру нашої країни, латвійський благодійний фонд надав школам, дитячим садочкам та лікарням Львова генератори для безперебійної роботи. Через нашу область до інших регіонів країни надходять тонни гуманітарних вантажів, продовольства для населення. Латвія дбає також про наших дітей. Десятки дітей військовослужбовців та дітей-сиріт мали змогу поїхати у дитячий табір, організований у Латвії. Неабияку гуманітарну й технічну допомогу отримують наші медичні заклади. Ці вчинки демонструють, що Латвія залишається надійним другом України у боротьбі за її свободу», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Принагідно очільник Львівщини розповів іноземній стороні про нагальні потреби області з огляду на ситуацію в країні та велику кількість внутрішньо переміщених осіб. Сьогодні в області офіційно зареєстровані понад 250 тисяч ВПО. Щодня сюди продовжують прибувати евакуаційні потяги та дедалі більше людей, які потребують особливого піклування й догляду.

Отож, з-поміж потреб Львівщини є допомога у забезпеченні соціального захисту найбільш вразливих категорій населення. Йдеться про створення геріатричних центрів та закладів підтриманого проживання, оскільки мережа закладів Львівщини переповнена через велику кількість людей похилого віку та з інвалідністю з числа ВПО.

Львівська ОВА вже тривалий час працює у напрямі реновації приміщень, які можна використовувати під житло для ВПО, зокрема йдеться про гуртожитки навчальних закладів. Очільник області закликав також іноземну делегацію долучитись до розбудови та облаштування таких приміщень.

Львівщина є лідером серед областей України за кількістю релокованого бізнесу. Понад 230 підприємств переїхали до нашої області та успішно працюють, створюючи нові робочі місця. Область готова до тіснішої співпраці з латвійським бізнесом в плані залучення інвестицій.

Окремо Максим Козицький поінформував Голову Саейми про відкриття на Львівщині Superhumans – центру для надання допомоги постраждалим внаслідок російської агресії. Клініка спеціалізуватиметься на протезуванні, реабілітації та лікування посттравматичних розладів. Латвійська делегація висловила готовність підтримати цей проєкт, в тому числі надавати кваліфіковані консультації з боку латвійських лікарів медперсоналу центру.

«У квітні ми відвідали Україну вперше. Тоді у багатьох людей в очах ми бачили страх за своє життя, за своє майбутнє. В межах нещодавнього візиту до Києва та зустрічі з Паном Президентом, ми стали свідками чергового ракетного обстрілу мирних громадян з боку росії. Хочу відмітити, що замість страху в людей була присутня жага до боротьби і це неабияк вражає. Маю сказати, що Україна допомогла Латвії об’єднатись. Ми ще ніколи не були настільки єдині у своєму прагненні відокремитись від усього російського. Та найбільше ми об’єднані мрією про велику Перемогу України. Ми щиро вболіваємо за вас, коли ви відвойовуєте назад свої території,  щиро співчуваємо, коли дізнаємося про чергові звірства з боку окупантів, як це було у Дніпрі напередодні. Сьогодні ми у Львові, щоб вивчити потреби області, адже знаємо, що тут багато внутрішніх переселенців. Зі свого боку ми готові долучатись до будь-яких проєктів. Це наш невеликий вклад за те, що робить Україна для цілого цивілізованого світу», – наголосив Голова Саейми Латвійської Республіки Едвардс Смілтенс.

Латвія – одна з тих країн, чия підтримка для України у перерахунку на відсотки від ВВП – одна з найбільших за минулий рік. Це також одна з передових країн, які надають військову допомогу Україні.

Міністерка оборони Латвії Інара Мурнієце 10 січня заявила, що розглядається можливість надсилання нової партії військової допомоги Україні, у тому числі системи ППО Stinger. Це також сьогодні підтвердив Голова Саейму Латвійської Республіки.

«Ми надали військової допомоги, військового обладнання на суму більше як 300 млн євро — це гаубиці, дрони, а також інші речі, як-от обладнання для військовослужбовців. Це третина військового бюджету Латвії, що виводить нас на передові позиції серед країн, пропорційно до обсягів ВВП щодо надання допомоги Україні», – заявив Едвардс Смілтенс.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ