Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Cуспільство

Ліна Костенко відтепер є почесним доктором Франкового університету

Вчена рада Львівського національного університету імені Івана Франка присвоїла відомій українській поетесі Ліні Костенко звання почесного доктора ЛНУ ім. Франка —Honoris Causa. Про це сьогодні, 11 жовтня 2006 року, під час прес-конференції повідомив ректор ЛНУ ім. Франка Іван Вакарчук.

«Це рішення було прийняте на розширеному засіданні Вченої ради університету шляхом таємного голосування, — розповів ректор Франкового університету. — Дуже приємно, що Ліна Костенко дала згоду на це, оскільки всім відоме її ставлення до нагород».
За його словами, для присвоєння такого звання перш за все потрібна згода претендента.
Ліна Василівна Костенко народилася 19 березня 1930 р. в містечку Ржищеві на Київщині в родині вчителів. Після закінчення середньої школи молода поетеса навчається в Київському педінституті, а згодом — у Московському літературному інституті ім. О. М. Горького, який закінчила 1956 р.
Ліна Костенко була однією з перших і найпримітніших у плеяді молодих українських поетів, що виступили на рубежі 50—60-х років. Збірки її віршів "Проміння землі" (1957) та "Вітрила" (1958) викликали інтерес читача й критики, а книга "Мандрівки серця", що вийшла в 1961 р., не тільки закріпила успіх, а й засвідчила справжню творчу зрілість поетеси, поставила її ім'я серед визначних майстрів української поезії.
Книги Ліни Костенко "Над берегами вічної ріки" (1977), "Маруся Чурай" (1979), "Неповторність" (1980) стали небуденними явищами сучасної української поезії, явищами, які помітно впливають на весь її дальший розвиток.
Творчий розвиток Ліни Костенко — поетеси гострої думки і палкого темпераменту — не був позбавлений ускладнюючих моментів. Обмеження свободи творчої думки, різні "опали" в часи застою призвели до того, що досить тривалий час вірші Ліни Костенко практично не потрапляли до друку. Та саме в ті роки поетеса, незважаючи ні на що, посилено працювала, крім ліричних жанрів, над своїм найвидатнішим досьогодні твором — романом у віршах "Маруся Чурай", за який вона в 1987 p. була удостоєна Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка.
Перу поетеси належать також збірка поезій "Сад нетанучих скульптур" (1987) та збірка віршів для дітей "Бузиновий цар" (1987). Живе та працює Ліна Костенко в Києві.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...