Управління освіти ЛМР закупило спеціальне навчальне обладнання на суму 37 тисяч гривень, завдяки якому незрячі діти зможуть навчатись у звичайних львівських школах. Ініціатива була запроваджена в межах проекту «Освіта школярів з важкими порушеннями зору в умовах інклюзії», який впродовж 2017 року реалізовує ЛОО ВГО «Українська спілка інвалідів - УСІ».
Про це сьогодні, 8 листопада, розповіла автор української моделі інклюзивної освіти незрячих школярів Оксана Потимко, передає кореспондентка Гал-інфо.
За її словами, для незрячих дітей закупили брайлівську друкарську машинку, комп’ютер з програмою екранного доступу, дейзі-плеєр, а також низку допоміжних для навчання засобів (озвучені м’ячі, калькулятор з мовним виводом, прилад для рельєфного малювання тощо). Додатково було виготовлено 30 шкільних підручників у форматі DAISY, рельєфну карту України, книги брайлем і тактильні малюнки. Найбільш дороговартісною покупкою стала брайлівська друкарська машинка – її вартість складає близько 19 тисяч гривень.
Оксана Потимко пояснила, що всі ці навчальні та технічні засоби відтепер перебуватимуть у навчально-методичному центрі освіти Львова. Якщо ж в одній із загальноосвітніх шкіл міста почне навчатись незрячий, обладнання передадуть цьому закладу на підставі договору про тимчасове користування.
Крім цього, в рамках проекту «Освіта школярів з важкими порушеннями зору в умовах інклюзії» було організовано 5 майстер-класів і практичних тифлотренінгів для працівників навчально-методичного центру освіти Львова. Заняття проходили під керівництвом першого в Україні вчителя, яка навчала в умовах інклюзії повністю незрячу дитину, Галини Ліщинської, а також самої Оксани Потимко. Під час цих занять львівські вчителі знайомились із шрифтом Брайля, методиками проведення уроків за умови присутності в класі незрячого, адаптацією посібників і дидактичних матеріалів, а також роботою на ПК з мовним виводом.
«Фактично проект забезпечив усі компоненти української моделі інклюзивної освіти незрячих дітей: облаштування робочого місця школяра, забезпечення доступу до підручників, навчання педагога і асистента вчителя», - наголосила Оксана Потимко.
Варто зазначити, що станом на вересень 2017 року, за інклюзивною формою навчаються 22 незрячих школярів із Львівщини, Волині, Тернопільщини, Рівненщини, Хмельниччини, Вінниччини, Черкащини, Кіровоградщини, Миколаївщини, Дніпропетровщини та Херсонщини. Четверо з них навчаються на теренах Львівської області (двоє – у Львові).