Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Надзвичайні події

Львів'яни здали 0,930 кг ртуті

За період з 1 січня 2017 до 27 березня 2018 року в межах безтермінової акції «Прийом ртуті від населення», місто прийняло 0,930 кг ртуті, повідомила прес-служба Львівської міської ради з посиланням на управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР.

Також за цей період від мешканців надійшло 174 звернення щодо здачі ртуті. Мерія вкотре закликає не викидати прилади з вмістом ртуті у смітник, а здавати на утилізацію. Адже пари цієї речовини та її сполуки дуже отруйні, а потрапивши в організм, ртуть залишається на все життя.

Зокрема, в цьому році здано: 211 медичних термометрів; 5 лабораторних термометрів; 1 тонометр медичний та 1 інший прилад.

«Одним із важливих заходів в нас є прийом ртуті від населення. Були розроблені буклети «Небезпечно! Металева ртуть», де описані дії під час виникнення випадків розлиття ртуті, і вони розповсюджені в навчальних, лікувальних установах міста, на підприємствах, в організаціях. Вся зібрана ртуть готується для утилізації на підприємствах України», - зазначають в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР.

Управління з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення нагадує, що при виявленні, розбитті та пошкодженні ємностей із ртуттю (градусників, колб і т.д.), негайно слід звертатися за телефонами 297-59-11, 261-40-83, 261-42-39, 261-44-61.

Пам’ятайте, що при потраплянні навіть невеликої кількості ртуті чи її сполук в організм людини, потрібно негайно звернутися за медичною допомогою! 

Довідка.

Ртуть  –  метал сріблясто-білого кольору. В звичайних умовах – це рідина, у рідкому стані вона легко-рухома. При легкому ударі поділяється на дрібні кульки.

Ртуть в 13,5 разів важча води. Це найбільш легкоплавкий метал. Вона випарюється вже при кімнатній температурі, тому з підвищенням температури більше 180С її випаровування збільшується. Пари ртуті і її сполуки дуже отруйні. Потрапивши в організм людини через органи дихання, ртуть нагромаджується і залишається на все життя.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ