Слухай онлайн
Політика

Македонія отримала нову назву

Рішення Греції та колишньої югославської республіки – Македонії закінчує спір за назву, що тривав майже 30 років, і відкриває шлях до НАТО, передає Польське Радіо.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ назвав історичним рішенням закінчення суперечки Греції та Македонії, колишньої югославської республіки, за назву. Тепер вона звучатиме: Республіка Північна Македонія. Відповідну постанову 25 січня ухвалив парламент Греції. Восени 2018 року це зробив парламент Македонії.

Спір між обома країнами за назву останньої тривав майже три десятки років. Греція не погоджувалася на назву "Македонія", побоюючись територіальних претензій стосовно свого найбільшого регіону, який є однойменним. В Афінах доводили, що стародавня Македонія – це частина грецької культурної спадщини.

Глава Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберґ заявив, що припинення суперечки наближає Македонію до членства в НАТО, яку досі блокували Афіни, і з визнанням висловився про зусилля прем’єр-міністрів Греції та Македонії, завдяки яким спір закінчено. "Вони зробили це можливим; продемонстрували позицію, яка викликає повагу. Тепер ми продовжуватимемо процес, який дозволить прийняти 30-у країну в ряди НАТО", – сказав Єнс Столтенберґ.

Торік у липні, коли порозуміння стосовно назви здавалося вже близьким, Північноатлантичний альянс запросив Македонію почати розмови про вступ. Тепер, уже як Північна Македонія, вона вестиме переговори, а після їх закінчення необхідною буде ратифікація в національних парламентах союзників. Вважається, що розширення НАТО на Північну Македонію стане можливим навесні 2020 року.

Польське Радіо

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ