Слухай онлайн
Економіка

Міненерго: розблоковано виплату заробітної плати шахтарям

Міністерство енергетики підписало низку наказів, що забезпечують стабільне фінансування роботи енергосектору, зокрема щодо виплат заробітної плати працівникам вугледобувних підприємств. Про це повідомили 15 березня у пресслужбі ЛОДА.
Фото Олена Ляхович

Так, підписано накази про затвердження паспортів бюджетних програм, що забезпечують:

  • виплати зарплат шахтарям;
  • фінансування шахт, що перебувають у стані ліквідації. Також знято перепони щодо фінансування підготовки до ліквідації шахти "Надія";
  • фінансування гірничорятувальних заходів на вугледобувних підприємствах;
  • фізичний захист ядерних установок та ядерних матеріалів;
  • фінансування державної програми «теплих» кредитів.

"Це стало можливим завдяки ухваленню парламентом Закону України № 1285-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби", який наділив виконувачів обов‘язків міністра можливістю повноцінно реалізовувати функції міністра, зокрема і в питаннях фінансування", - зазначають у Міністерстві.

До прийняття цього закону діяла низка обмежень для виконувача обов'язків міністра. Зокрема, не було повноважень підписувати бюджетні програми. Це, в свою чергу, блокувало фінансування зарплат та інших заходів в галузі, незважаючи на те, що у Державному бюджеті кошти було закладено.

"Сьогодні вугільна галузь – одне з пріоритетних питань для влади області. Ми неодноразово звертались до Уряду щодо вирішення питання погашення заборгованості із заробітної плати гірникам. Також зустрічались із представниками профспілкових об’єднань шахтарів Львівщини. Дуже важливо, що Уряд та Міненерго таки дослухалось до наших звернень в частині необхідності термінового розблокування платежів та фінансування зарплат шахтарям",- зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

З переліком бюджетних програм на 2021 рік можна ознайомитись за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ