Слухай онлайн

Мінрегіон підвищує безпеку та цивільний захист громадян

У нових розроблених державних будівельних нормах (ДБН) щодо цивільного захисту міститься низка змін для підвищення безпеки та цивільного захисту громадян.

"Всі зміни, які відбуваються в нашій країні, мають, у першу чергу, спрямовуватися на підвищення безпеки життя громадян, сприяти їх захисту та комфорту. Саме тому було підготовлено проект нових ДБН щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту та зміни до ДБН щодо споруд цивільного захисту, які містять сучасні рішення, технології та вдосконалені вимоги до необхідних заходів та проектування сховищ та укриттів", — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Відтак у нових нормах:

-вдосконалено вимоги на проектування (розроблення) інженерно-технічних заходів цивільного захисту та споруд цивільного захисту;
-прописано чіткі вимоги до проектування споруд подвійного призначення;
-встановлено вимоги до світломаскування в населених пунктах та на об’єктах господарювання;
-удосконалено проектування безбар’єрного простору для людей з інвалідністю у спорудах цивільного захисту;
-прописано застосування нового сучасного фільтровентиляційного обладнання та інші зміни.

Нововведення містяться у проекті нових ДБН В.1.2-4:20ХХ «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту» та у змінах до ДБН В.2.2-5-97 «Будинки і споруди. Захисні споруди цивільного захисту».

Вони розроблені УкрНДІЦЗ та будуть затверджені найближчим часом. Це норми з грифом ДСК (для службового користування).

Нагадуємо, що Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ