Мінрегіон ввів нові норми для підвищення безпеки людей біля залізничних колій, - інформує прес-служба Мінрегіонбуду.
У нових державних будівельних нормах (ДБН) ʺСпоруди транспорту. Залізниці колії 1520 мм. Норми проектуванняʺ введено обов’язкове влаштування спеціальних огороджень для недопущення виходу на колії сторонніх людей. Нові ДБН діють з 1 квітня цього року.
Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
ʺМісця, які безпосередньо прилягають до колій швидкісних поїздів є дуже небезпечними. Тільки на Південно-Західній залізниці у минулому році було зафіксовано близько 60 нещасних випадків. Багато з них якраз через перетинання людьми колій у непризначених для цього місцях. Щоб підвищити безпеку людей біля залізничних колій і мінімізувати кількість нещасних випадків та аварій, ми ввели проектування огороджувальних парканів або лісонасаджень, які не дозволять потрапляти на небезпечні ділянки швидкісного руху поїздів. Ця норма міститься у нових ДБН щодо залізниць колії. ДБН вступили в дію з 1 квітня цього рокуʺ, — сказав він.
За підрахунками експертів це дозволить на 30% зменшити аварії і нещасні випадки на коліях.
Згідно з цією нормою, для недопущення виходу на колії на ділянках організації швидкісного руху поїздів в усіх випадках слід встановлювати огороджувальні паркани або ділянки лісів у вигляді лісосмуг.
Якщо будуть робитися огороджувальні лісонасадження, то вони повинні утворювати щільну безперервну лінію захисту. У місцях їх розривів повинні влаштовуватися механічні загорожі. Виняток складають природні та штучні перешкоди для виходу на колії. Наприклад: водойми, заболочена місцевість, скельні виїмки, будинки, гаражі тощо.
Нові ДБН В.2.3.-19:2018 ʺСпоруди транспорту. Залізниці колії 1520 мм. Норми проектуванняʺ розроблені Українським державним університетом залізничного транспорту (УкрДУЗТ) і розповсюджується на:
проектування і будівництво залізниць колії 1520 мм зі звичайним рухом поїздів та прискореним рухом пасажирських і приміських поїздів, нових залізничних ліній, додаткових головних колій, під’їзних колій;
реконструкцію і капремонт існуючих ліній, окремих споруд і пристроїв загальної мережі залізниць України;
проектування та будівництво залізничних ліній зі швидкісним рухом пасажирських поїздів.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.