Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я

МОЗ має намір оптимізувати мережу медичних вишів

В Міністерстві охорони здоров'я мають намір провести оптимізацію мережі медичних вишів України, використовуючи прохідний поріг у 150 балів ЗНО та механізм широкого конкурсу, розповів в інтерв'ю DT.UA заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Лінчевський.

За його словами, з середини 90-х років університети постійно розросталися, а кількість абітурієнтів через демографію зменшувалася. В результаті сьогодні в університетах забагато викладачів.

"Треба проводити оптимізацію мережі вишів і скорочувати обсяги набору студентів деякими з них. Так ми зможемо збільшити фінансування тих вишів, що працюють якісно. Але про оптимізацію жоден популіст вам не скаже", - зазначив заступник міністра.

Чиновник зазначив, що оптимізація відбудеться "природним шляхом, без використання адміністративних важелів".

"Ми ставимо поріг 150 балів, і виші вже не можуть набирати слабких. Це перше. Друге — у нас є широкий конкурс, запроваджений Міносвіти ще минулого року. Завдяки йому найкращі виші отримають більше студентів, а слабкі взагалі можуть залишитися без першокурсників", – розповів Лінчевський.

Планується також оприлюднити результати іспитів "Крок" по кожному вишу (вони вже доступні на сайті МОЗ), щоб абітурієнти могли робити висновок про якість освіти в конкретних вузах.

"Абітурієнт своїми ногами вирішить, якому медичному університету жити, а якому ні, і яким буде набір. Має бути здорова конкуренція між вузами за абітурієнта. І тоді вже ректор сто разів подумає, яких викладачів йому набирати і як підвищити якість навчання", – уклав Лінчевський.

Раніше DT.UA писало, що за даними Міністерства охорони здоров'я, на підготовку одного студента-медика в Україні виділяється всього лише 1186 доларів в рік. Для порівняння: в Канаді – 23 тис., у США ─ 90 тис.

DT.UA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...