Слухай онлайн
Здоров'я

МОЗ утилізує понад 400 тисяч доз протермінованої вакцини "AstraZeneca"

Міністерство охорони здоров'я утилізує понад 400 тисяч доз вакцини "AstraZeneca", у якої в жовтні закінчився термін придатності.

Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна сказав заступник міністра охорон здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

"Утилізації буде підлягати лише вакцина "AstraZeneca", яка мала термін придатності до кінця жовтня... Трохи понад 400 тисяч. Регіони вже підрахували ці залишки. Це вакцина, отримана в рамках гуманітарної допомоги. Її отримувачем був Центр громадського здоров'я", - сказав Кузін.

Заступник міністра пояснив, що йдеться про ті вакцини, які неможливо використати через закінчення терміну придатності або через виявлену неналежну їхню якість, чи були порушені умови зберігання.

Зараз, за його словами, в Україні немає вакцини, придбаної за бюджетні кошти, яка потребує утилізації.

"Вакцини, закуплені за кошти бюджету, можуть бути утилізовані лише у випадку, якщо повністю не використаний багатодозовий флакон. Наприклад, у "Пфайзера" 6-дозний флакон, і якщо з нього вакцинували менше людей, лишаються невикористані дози. Але це звичайні витрати", - сказав Кузін.

Стосовно причин, які призвели до невикористання вакцин, Кузін зазначив, що певну роль відіграли і антивакцинальні настрої, зокрема і міфи про те, що вакцини викликають тромбози, погано переносяться тощо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ