МОЗ завершило консультації про ліцензування лікарів. Про це повідомила Уляна Супрун.
Як зазначила Супрун, міністерство охорони здоров'я України провело консультації щодо ліцензування з лікарями та управлінцями з усіх областей України — загалом взяли участь близько 1000 медиків.
"Під час консультацій отримали багато якісного зворотного зв’язку — ці висновки будуть враховані під час формування законопроекту та підзаконних актів. Запроваджуючи зміни, важливо комунікувати їх зі стейкголдерами. Ця процедура створення нових політик використовується нами з 2016 року і є дуже ефективним способом врахувати контекст та експертизу з різних рівнів й від різних учасників медичної системи. Так і має формуватися будь-яка політика в сучасному демократичному суспільстві - не у кабінетах урядового кварталу, а в широкій дискусії із залученням компетентних фахівців та найкращого світового досвіду", - зокрема зазначила Супрун.
Публічні консультації показали, що українські медики підтримують запровадження професійного ліцензування і готові докорінних змін у відносинах між лікарями та пацієнтами. Вони також хочуть, аби українські лікарі були частиною розвиненої світової медичної спільноти з притаманними їй інструментами контролю якості та доступу до практики.
В МОЗ зазначають, що запровадження системи ліцензування ліквідує колективну безвідповідальність. Зараз діє система атестації лікарів, яка підтверджує лише стаж, але не професіоналізм і не якість роботи лікаря. І фактично відсутній дієвий механізм персональної відповідальності лікаря перед пацієнтом за якість медичної допомоги. У кращому випадку йдеться про звільнення халатного лікаря, але часто для таких людей не становить проблему знайти собі роботу в іншому закладі.