Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Минулого року на Львівщині виявлено 7573 випадки онкологічних захворювань

Голова Українського лікарського товариства у Львові, заступник головного лікаря з хірургічної роботи Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Олег Дуда оприлюднив статистику онкологічних захворювань на Львівщині:

Загалом у лікарні Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру на обліку перебуває 75 005 онкологічних хворих.

 За 2022 рік виявлено 7 573 випадки онкологічних захворювань. Це на 0,5% менше ніж у 2021 році. 

Серед чоловічого населення  випадки онкозахворювань виявлено у 3 805 осіб (це на 18 більше, чим роком раніше). Серед жінок було виявлено 3 768 випадків, а це на 60 менше, а ніж у 2021 році.

У 2022 році первинно було взято на облік в І-ІІ стадіях 45% хворих. Натомість у 2018 році, до початку пандемії #COVID19, цей показник становив понад 50%.

Рейтинг злоякісних новоутворень:

  • Рак грудної залози – 787; 
  • Рак легень – 518;
  • Рак простати – 505.

Завжди важливим показником був рак грудної залози. Із 787 випадків у 28,7% хворих виявлено рак ІV стадії. Для порівняння, у 2018 році цей показник становив 21%. Також у 2022 році було виявлено 196 випадків раку шийки матки з яких 25% у ІV стадії. У 2018 році цей показник був значно нижчим і становив 14,9%.

Очевидно, що такі показники є наслідком пандемії COVID-19 та карантинних обмежень, коли люди не приходили на скринінги. Також це наслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, коли багато людей мігрували з країни, або ж залишаються вдома та не звертаються до лікарів. Це зовсім не означає, що хворих стало менше, але свідчить про те, що люди вчасно не звернулися до своїх сімейних лікарів, вторинної ланки і, відповідно, захворювання вчасно не було виявлено. Хворі, які не були виявлені вчасно будуть виявлені вже на пізніх стадіях.

Важливо, що протягом минулого року на понад 50% збільшилося навантаження на відділення променевої та хіміотерапії. Це пов'язано із війною та бойовими діями в окремих регіонах нашої країни, коли люди розпочинали лікування в інших лікарнях, але через бойові дії були змушені евакуюватися до Львова та продовжити лікування тут.

Для лікаря здоров'я пацієнта є найбільшим пріоритетом. Саме тому я постійно наголошую на важливості профілактичгих оглядів та скринінгу. Навіть у такі складні часи варто знайти час, аби подбати про себе, пройти обстеження і переконатися у власному здоров'ї. Боротьба триває не лише на фронті, але у лікарніних палатах. Україні потрібна здорова нація. Допоможіть нам у боротьбі за здоров'я українців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ