Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

МЗС назвало Почесних амбасадорів України 2024

Фото: МЗС
Фото: МЗС
Фото: МЗС
Фото: МЗС
Фото: МЗС
Фото: МЗС
Фото: МЗС
Фото: МЗС
Фото: МЗС
Фото: МЗС
Фото: МЗС
Фото: МЗС
Фото: МЗС
Фото: МЗС
Фото: МЗС
Фото: МЗС
1/8
Міністерство закордонних справ України провело урочисту церемонію нагородження “Почесний амбасадор України 2024. Воля до перемоги” та відзначило внесок найвидатніших особистостей та команд у зміцнення позицій України на світовій арені. Про це повідомляє МЗС.

У церемонії взяли участь перша леді Олена Зеленська, Міністр закордонних справ Андрій Сибіга, дипломати, представники державного та громадського сектору, митці, лідери громадської думки та медійники.

Церемонію відкрив командир 21-ї окремої механізованої бригади, майор Андрій Березовський, який відзначив важливість міжнародної підтримки в час протистояння російській агресії.

Присутні вшанували хвилиною мовчання памʼять загиблих українських героїв, які віддали життя в боротьбі за свободу та незалежність України.

У своєму виступі Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга наголосив, що українська дипломатія має обличчя — це обличчя людей, які захищають інтереси України. І йдеться не лише про офіційні переговори та дипломатів за посадою, але і про всіх, хто просуває Україну та українське у світі за покликом серця.

“Почесні амбасадори зміцнюють звʼязки між Україною та іншими країнами та суспільствами на рівні емоцій і цінностей. Для нас вкрай важливо бути присутніми не лише в рішеннях політиків, а й у серцях мільйонів людей. Створювати нові точки дотику. Знаходити нові й нові сфери, де ми можемо об’єднуватися задля загального добробуту, безпеки та миру. Україна сьогодні як ніколи суб’єктна в цьому, але цей шлях неодмінно буде тривалим. Кожен може сприяти досягненню цієї мети. І я дякую всім, хто конкретними справами вже це робить, демонструючи свою волю, волю до перемоги”, — зауважив Андрій Сибіга.

Глава МЗС України висловив особливу вдячність першій леді Олені Зеленській та її команді за вагомий внесок у розвиток публічної дипломатії України і спільну зі МЗС реалізацію унікальних міжнародних ініціатив, що підсилюють впізнаваність України за кордоном.

Йдеться зокрема про такі проекти як “Українська книжкова поличка”, “Україномовні аудіогіди”, Глобальна коаліція українських студій та ключову щорічну подію публічної дипломатії, Саміт перших леді та джентльменів.

“Не тільки професійні дипломати, а й кожен і кожна з нас — це амбасадори України у світі. Кожне наше слово, кожен вчинок може підтримати країну, якщо ми не мовчимо, не боїмося”, — зазначила перша леді України Олена Зеленська.

Уже другий рік поспіль Міністерство закордонних справ України відзначило людей та команди, які завдяки своєму досвіду, впливу та професійним знанням зробили внесок у зміцнення міжнародної підтримки України та створення її позитивного іміджу у світі.

Нагородження Почесних амбасадорів України відбулося в номінаціях за основними напрямами публічної дипломатії: експертній, спортивній, кулінарній, науково-освітній, культурній, цифровій та економічній дипломатії, а також у номінації “Справа життя”. Цьогоріч глава МЗС також започаткував нову особливу відзнаку в номінації “Воля до перемоги”.

Номінантами відзнаки “Почесний амбасадор” стали:

  • Наріман Джелял, Почесний амбасадор у сфері експертної дипломатії;

  • Паралімпійська збірна України, Почесний амбасадор у сфері спортивної дипломатії;

  • Маріанна Душар, Почесний амбасадор у сфері кулінарної дипломатії;

  • Ірина Матяш, Почесний амбасадор у сфері науково-освітньої дипломатії;

  • Андрій Різоль, Почесний амбасадор у сфері культурної дипломатії;

  • Команда GSC Game World — розробники гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, Почесний амбасадор у сфері цифрової дипломатії;

  • Нова Пошта, Почесний амбасадор у сфері економічної дипломатії;

  • Богдан Гаврилишин у номінації “Справа життя”;

  • Максим Буткевич у номінації “Воля до перемоги”.

У заході взяли участь представники державного та громадського сектору, військовослужбовці, ветерани, активісти, атлети, діячі креативної сфери, медійники.

Номінантів на “Почесних амбасадорів” вносили українські та іноземні неурядові організації, діяльність яких пов’язана з публічною дипломатією, а також організації закордонних українців, офіційно зареєстровані за кордоном. Розгляд кандидатів та визначення переможців здійснювала Експертна комісія МЗС.

“Почесними амбасадорами” можуть стати громадяни України, іноземці, а також юридичні особи, зареєстровані в Україні або в іноземних державах, діяльність або внесок яких:

  • мали відчутний політичний, економічний, культурний ефект для просування позитивного іміджу України за кордоном;

  • стали причиною широкого позитивного розголосу про Україну за кордоном;

  • спричинили помітні зміни в ставленні до України, вплинули на прийняття рішень на користь України;

  • сприяли захисту прав та інтересів фізичних та юридичних осіб України за кордоном;

  • сприяли захисту національних інтересів України, зокрема її суверенітету та територіальної цілісності, просуванню до членства в ЄС та НАТО, розбудові партнерських відносин з іншими країнами, розвитку сталих економічних зв’язків, залученню значних міжнародних інвестицій;

  • суттєво допомогли розбудові спроможності держави у сфері публічної дипломатії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ