Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Економіка

На базарній "біржі" обвалився "Індекс борщу"

Ціни на овочі досягли нижньої планки. Порівняно з минулорічними хіба що буряки й картопля приблизно залишилися в одної вартості, решта різко пішли донизу.
Іван Стефанишин

Нестабільність у країні гостро зачепила овочівництво. Пакет «борщового набору» як для населення нині має прекрасну ціну, а для виробника – катастрофічну,- резюмує Іван Стефанишин, радник директора з питань агропромислового комплексу оптового ринку сільськогосподарської продукції «Шувар» м.Львів.

Ціни на овочі досягли нижньої планки. Порівняно з минулорічними хіба що буряки й картопля приблизно залишилися в одної вартості, решта різко пішли донизу. По цибулі ціна знизилась до 14 грн/кг на гуртовому ринку «Шувар», а була 23 грн минулоріч. Морква – стала 17, а була 21 гривню. Буряки зараз 8.5 грн/кг, були 10, картопля сьогодні на рівні 8 гривень, а була 8.2.

Нечувана ситуація по капусті. Цей базовий борщовий овоч у серпні 2022року коштував 22грн/кг, а сьогодні – 7 гривень. Багато підприємців прогоріли також на цибулі. Минулоріч в зимово-весняний період були високі ціни на цибулю і дехто прийняв це як можливість заробітку. Понасівали –понасаджували дуже багато і пропозиція перевищила попит. Ціна кілограма цибулі впала до 14 гривень за кілограм при очікуванні близько 30.

«Такий цінопад можна пояснити, зокрема, і нагнітанням інформації про прогнозований дефіцит через втрати Херсонщини в частині агросектору та ранніх овочів,- каже Іван Стефанишин, «Шувар».- Посаджено було дуже багато борщового набору і нема на нього попиту – пропозиція завелика. Це свідчить про нестабільність нашого виробництва і бажання заробити за день купу грошей. В агросекторі так не буває. Тут повинна бути системна робота, яка давала б можливість отримати урожай відповідної якості та потрібної кількості. Акцент виробничий сьогодні змістився в бік західних областей України. Величезні тоннажі овочів вирощують на Закарпатті й Тернопільщині. Також Львівщина, Волинь, Рівне. Ці регіони продукують основний кошик борщового набору, тут його близько 70%»

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ