Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

На Дрогобиччині перейменували останню вулицю в переліку заходів дерусифікації

Сьогодні сесія Дрогобицької міської ради прийняла рішення про перейменування вулиці Перемоги у селі Михайлевичі – ця вулиця була останньою в переліку топонімів Дрогобицької громади, які підлягали перейменуванню в процесі проведення заходів дерусифікації. Про це повідомили у Дрогобицькій міській раді.
Фото: Дрогобицька міська рада

Відповідно до прийнятого рішення, вулицю Перемоги перейменували на Обширну. Таке рішення рекомендувала спеціальна комісія з питань проведення заходів дерусифікації, на основі проведених старостою консультацій з мешканцями села, які обрали для вулиці саме таку – історичну назву.

Попередньою сесією міської ради було перейменовано вулицю Миру в селі Рихтичі – на вулицю Захисників України, вулицю Миру в селі Михайлевичі – на вулицю Кутна, вулицю Перемоги в селі Ступниця – на вулицю Івана Франка та вулицю Миру в селі Раневичі – на вулицю Любомира Гузара.

Нагадуємо, ці рішення приймаються на виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Перейменування вулиць «Миру» та «перемоги» відбувались на підставі отриманих роз’яснень від ЛОВА. В них вказано, що топоніми «Мир» та «Перемога» мали велике значення для радянської пропаганди. Також в офіційному листі зазначалось, що якщо до 27 квітня 2024 року не буде прийнято рішення про перейменування вулиць чи інших об’єктів топонімії населених пунктів, таке перейменування буде здійснене розпорядженням голови Львівської обласної адміністрації, без врахування думок мешканців громади.

Дрогобицька громада встигла завершити всі перейменування у визначений термін та позбулась всіх пострадянських топонімів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ