Слухай онлайн
Cуспільство

На другий тур приїде 4 тисячі міжнародних спостерігачів

За другим туром президентських виборів в Україні слідкуватимуть близько чотирьох тисяч міжнародних спостерігачів. Іноземні делегації вже прибувають до Києва. Спостерігачі аналізують організацію виборчого процесу. Про це повідомила радіо "Німецька хвиля".

За президентськими виборами в Україні у першому турі слідкувало до трьох тисяч міжнародних спостерігачів. На другий тур збирається приїхати рекордне число спостережних місій. Представники міжнародної громадської організації сприяння розвитку виборчих технологій «За справедливі вибори» цього разу хочуть не лише відвідати виборчі дільниці та засідання окружкомів, але й перевірити, наскільки обґрунтованими є  обопільні звинувачення представників кандидатів щодо маніпуляцій, говорить російський юрист Сергій Мірзоєв. «Інформації різної багато. Але не вся вона має бути врахована. Оскільки багато говориться зараз у підвищеному  тоні, емоційно нестримано. Але щодо ризиків цих виборів, то нас непокоїть саме легітимна сторона. Нам би дуже хотілося, аби вибори пройшли у відповідності до законів України. Ми хвилюємося, аби сторона, яка програє, прийняла результати цих виборів», - каже Мірзоєв

Спостегірач організації «За справедливі вибори» наголошує, що обирати президента українці мають на виборчих дільницях, а не у судах чи на площах. Мірзоев переконаний, що законність виборів, якщо вони пройдуть чесно, підтвердять і міжнародні спостерігачі. «Якщо грамотні спостерігачі з різних країн  підтвердять легітимність цих виборів, оскільки вони проходили у них на очах, то все це тільки на користь демократичним процесам в Україні», - зауважив Сергій Мірзоев.

Натомість спостерігачі з Європарламенту, ПАРЄ, ОБСЄ, парламентської асамблеї НАТО знову уважно стежитимуть за виборами в Україні. Після дня голосування міжнародні місії планують оперативно підготувати звіт про українські вибори, а вже 10 лютого у Європарламенті пройдуть дебати про виборчу і поствиборчу ситуацію в Україні.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ