Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

На горі Пікуй відновили пам’ятний знак про сходження на вершину Івана Франка

Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
1/2
У суботу відбулось масове сходження на найвищу точку Львівщини - гору Пікуй. На вершині офіційно відновити пам’ятну дошку, яка засвідчує, що висоту 1408 м свого часу, а саме у серпні 1888 року, підкорив Іван Франко. Про це повідомили 31 травня Гал-інфо у пресслужбі ЛОДА.

Вперше символічну таблицю на честь Івана Франка на г. Пікуй розмістили у 1990 році за ініціативи студентського братства, товариства Лева та клубу українських митців. Цього року Школа вільних і небайдужих зголосилася відновити пам’ятний знак. Львівська ОДА з приємністю долучилася до пошанування пам’яті видатного письменника. 28 травня минуло 105 років з дня його смерті.

На Личакові вшанували 105-ту річницю смерті Івана Франка та 100-ліття перепоховання

Шляхом Франка, що починається з села Кривки, на гору разом з іншими учасниками піднявся заступник голови облдержадмістрації Віталій Загайний.

"Переконаний, що ми всі будемо радо згадувати це сходження в такому гарному товаристві, попри те, що погодні умови точно були не найкращі, - поділився враженнями Віталій Загайний. - Ми пройшли цей шлях, аби показати, що ми є послідовниками того, що робив Франко, того, про що думав Каменяр і того, як він діяв. Бо він, без перебільшення, є великим українцем і великим патріотом нашого краю".

Тарас Бандрівський із туристичної компанії Karpaty Travel був провідником сходження. За безпеку в дорозі відповідали представники ДСНС у Львівській області і ГОРС. Управління туризму та курортів облдержадміністрації висловлює щиру вдячність усім причетним за допомогу в організації походу.

До слова, Іван Франко теж був організатором туристичних походів. Про славну студентську мандрівку 1884 року письменник написав брошурку «В дорогу» на 16 сторінок. Цього року примірник доповнили і перевидали. Вийшов оригінальний путівник туристичною Львівщиною, головним персонажем-мандрівником та гідом-провідником є Іван Франко. Ідея та упорядкування видання - Дім Франка.

За словами Богдана Тихолоза, директора Дому Франка, всі ті, хто піднявся на Пікуй, ще більше заповажали Івана Яковича, бо зрозуміли, що це був чоловік, який отримував насолоду від життя.

Сходженням на гору Пікуй відзначили завершення навчального процесу учні зі Славського та Волосянки. А у Школі вільних і небайдужих вже традиційно випускників четвертого класу ведуть на найвищу вершину Львівської області.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ