Агропромисловим підприємствам на Львівщині відшкодовують до 20% вартості придбаної техніки та обладнання, що входить до затвердженого переліку вітчизняної техніки та обладнання для АПК. До переліку входить 40 українських заводів-виробників та їх дилерів, а також майже 800 одиниць техніки та обладнання. Про це, сьогодні, 5 вересня, під час брифінгу розповіла директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз. Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.
«Аграрії, які придбали техніку починаючи із 15 березня 2017 року включно до 1 грудня 2017 року мають змогу відшкодувати до 20 % від придбання цієї техніки. Аграрії вже сьогодні мають можливість звертатися у державні банки, де буде можливість ознайомитись із реєстром техніки та обладнання, по якій відбувається компенсація», - зазначила Наталія Хмиз.
Необхідною умовою отримання компенсації є проплата за техніку сільгоспвиробниками через державні банки. На Львівщині це – АТ «Укрексімбанк», АТ «Ощадбанк, «Укргазбанк», «Приватбанк».
«Уряд визначив чіткий перелік документів, який банк повинен отримати від сільгоспвиробника для подання документів на перерахування компенсації і розробив відповідний регламент взаємодії між банками і Мінагрополітики. В межах цього регламенту всі державні банки зобов’язані до 10 числа місяця який іде за звітним надати Мінагрополітики повний перелік сільгоспвиробників, які звернулись за отриманням компенсації. Мінагрополітики перевіряє цей перелік і протягом наступного місця перераховує кошти на державні банки. Якщо дивитись на сьогоднішній день, то реально, що протягом вересня ми подамо всіх сільгоспвиробників, які до нас звернуться, в реєстрі до 10 числа жовтня і реально можна буде отримати компенсацію до 10 листопада», - наголосив заступник начальника Львівського обласного управління з мікро-, малого та середнього бізнесу АТ «Ощадбанк» Олег Мельник.
Щоб отримати компенсацію сільгоспвиробник повинен мати не менше 75 % продуктів власного виробництва, яку він реалізував упродовж останніх 12-ти місяців. Окрім цього програмою передбачені і певні обмеження.
«Не мають права отримати компенсацію виробники, які перебувають на стадії банкрутства, ліквідації, або вже є банкрутами. А також якщо у виробників є заборгованість до державного бюджету більше аніж 8 місяців. Відтак сільгоспвиробникам звертається до нас за довідкою про відсутність даних обмежень для отримання компенсації», - зазначив заступник начальника управління - начальник відділу ГУ ДФС України у Львівській області Ігор Захарко.
На виконання програми з державного бюджету України виділили 550 млн грн.
На цей час майже 20 сільськогосподарських підприємств області придбали техніку вітчизняного виробництва та є потенційними учасниками програми.