Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

На Львівщині провели квартальний моніторинг діяльності ЦНАП

За основу взяли інформацію із звітів ЦНАП за 1 квартал, які подані Міністерству цифрової трансформації України та за результатами аудиту нормативних документів ЦНАП. Про це повідомляє Львівська ОВА.
Фото: Львівська ОВА

Періодичний моніторинг та аналізування діяльності центрів надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП), їх територіальних підрозділів (далі – ТП) та віддалених робочих місць адміністратора (далі – ВРМ) є необхідною умовою для визначення і фіксування позитивних тенденцій та проблемних питань їх розвитку.

Відділ розвитку надання адміністративних послуг управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА провели аналізування діяльності ЦНАП області за результатами їх діяльності у 1 кварталі 2024 року. За основу взяли інформацію із звітів ЦНАП за 1 квартал, які подані Міністерству цифрової трансформації України, та за результатами аудиту нормативних документів ЦНАП.

Основні сфери аналізування діяльності ЦНАП:

 1. кількість працівників у ЦНАП і ТП/ВРМ;
 2. актуальність переліків послуг ЦНАП і ТП/ВРМ;
 3. надані послуги ЦНАП і ТП/ВРМ по основних групах;
 4. доступи до реєстрів, які мають працівники ЦНАП.

Станом на 1 квітня 2024 року в області було 72 чинних ЦНАПів, 16 ТП, 491 ВРМ та 1 Мобільний ЦНАП (пересувне ВРМ «Мобільний центр»). Фактично у цих місцях надання послуг працює 1190 працівників, з яких 582 адміністратори. Зокрема, персонал ЦНАП – 603 працівники, з яких 394 адміністратори, та персонал ТП/ВРМ – 587 працівників, з яких 188 адміністратори. У декількох громадах фактична кількість працівників у ЦНАП є критично малою, зокрема, Трускавецька – 1 працівник, Поморянська – 2 працівники, Східницька - 3 працівники. Ще у декількох громадах чисельність працівників ЦНАП не відповідає рекомендованій у пункті 10 Примірного положення про ЦНАП.

Актуальні переліки адміністративних послуг ЦНАП та ТП/ВРМ є необхідною умовою для надання цих послуг. Станом на 1 квітня цього року не актуалізували переліки або не надіслали їх для моніторингу, зокрема:

– перелік ЦНАП – 11 громад: Самбір, Миколаїв, Моршин, Славське, Бібрка, Давидів, Муроване, Солонка, Щирець, Судова Вишня, Червоноград.

– перелік ТП/ВРМ – 17 громад: Самбір, Миколаїв, Моршин, Давидів, Муроване, Добросин, Жовква, Жовтанці, Куликів, Рава-Руська, Солонка, Щирець, Судова Вишня, Белз, Сокаль, Червоноград, Дрогобич.

Відповідно, особливу увагу керівництво Бібрської, Миколаївської, Моршинської, Самбірської, Солонківської, Червоноградської громад має звернути на відсутність послуг у переліку ЦНАП або у ТП/ВРМ для ветеранів війни, учасників бойових дій та членів їх сімей, оскільки це питання поваги і готовності допомогти.

Протягом першого кварталу ЦНАПами, ТП і ВРМ області надали всього 371 118 адміністративних послуг. Зокрема, 72 основних офіси ЦНАП та 6 ТП м.Львова надали 255 577 послуг, а 10 ТП і 492 ВРМ надали 115 541 послугу.

В розрізі основних груп послуг надали:

 • послуг з реєстрації місця проживання/перебування: у ЦНАП – 77 513 послуг, з яких 53 695 витягів, та у ТП/ВРМ – 56 574 послуг, з яких 42 173 витягів;

 • послуг ДРАЦС: у ЦНАП – 4 724 послуги, а у ТП/ВРМ – 1 157 послуг;

 • послуг соціального характеру: у ЦНАП – 30 317 послуг, а у ТП/ВРМ – 10 540 послуг;

 • послуг нерухомості: у ЦНАП – 59 093 послуги, а у ТП – 2 225 послуг;

 • послуг бізнесу: у ЦНАП - 6 705 послуг, у ТП – 270 послуг;

 • паспортних послуг: у ЦНАП – 24 986 послуг;

 • послуг ДЗК: у ЦНАП – 10 870 послуг. > Галина Тупісь: Інформація щодо надання основних груп послуг у ЦНАП та ТП/ВРМ:

 • послуги реєстрації місця проживання/перебування надають у 70 ЦНАП (не надають у 2 - Перемишляни, Трускавець), та у ТП/ВРМ 65 громад (не надають у 7);

 • послуги соціального характеру надають у 69 ЦНАП (не надають у 3 - Новий Калинів, Самбір, Хирів), та ТП/ВРМ 43 громад (не надають у 29);

 • послуги ДРАЦС надають у 57 ЦНАП (не надають у 15 - Бориня, Буськ, Жидачів, Заболотці, Золочів, Миколаїв, Моршин, Перемишляни, Поморяни, Радехів, Самбір, Сколе, Трускавець, Турка, Червоноград), та у ТП/ВРМ 27 громад (не надають у 45);

 • послуги єМалятко надають у 66 ЦНАП (не надають у 6 - Бібрка, Підберізці, Поморяни, Радехів, Хирів, Ходорів);

 • послуги нерухомості надають у 66 ЦНАП (не надають у 6 - Великі Мости, Добромиль, Красне, Поморяни, Славське, Хирів);

 • послуги бізнесу надають 40 ЦНАП (не надають у 32);

 • послуги ДЗК надають у 62 ЦНАП (не надали у 10 – Великий Любінь, Глиняни, Козьова, Підберізці, Поморяни, Сколе, Славське, Судова Вишня, Стрілки, Хирів).

Оцінювання отриманої інформації щодо наданих послуг ЦНАП і ТП/ВРМ територіальних громад області проведели для трьох базових груп, зокрема, реєстрація місця проживання, послуги соціального характеру, реєстрація актів цивільного стану.

Для проведення оцінювання функціональності ЦНАП області та їх ТП і ВРМ щодо фактично наданих послуг у 1 кварталі 2024 року сформували два критерії.

Перший критерій – відсоток (%) кількості наданих трьох груп послуг (реєстрація місця проживання, послуги соціального характеру, реєстрація актів цивільного стану) у ЦНАП, ТП/ВРМ до кількості мешканців громади. Цей критерій важливий для розуміння співвідношення кількості наданих цих послуг у ЦНАП, ТП/ВРМ громади до чисельності її мешканців.

Другий критерій – відсоток (%) кількості наданих трьох груп послуг (реєстрація місця проживання, послуги соціального характеру, реєстрація актів цивільного стану) у ТП/ВРМ до кількості наданих їх у ЦНАП. Цей критерій важливий для забезпечення інтегрованості цих трьох базових груп у ТП/ВРМ та зменшення навантаження на працівників ЦНАП громад області.

За результатами оцінювання по першому критерію усереднений показник становить 9,55%. Разом з тим тільки у 26 громад відсоток більше усередненого, а решта 46 громад (це 63,8 % від усіх ЦНАП) мають менший відсоток. Загалом є тільки 17 територіальних громад області, в яких фактично надаються послуги всіх трьох груп як у ЦНАП так і у ТП/ВРМ. Також у 4 громадах (Бібрська, Грабовецько-Дулібівська, Новокалинівська, Самбірська) у ВРМ ще не почали надавати послуги цих трьох груп, а у 20 громадах у ТП/ВРМ не надають дві групи послуг.

За результатами оцінювання по другому критерію усереднений показник становить 88,83%. Разом з тим тільки у 21 громади відсоток більше усередненого, а решта 51 громада (це 70,8% від усіх ЦНАП) мають менший відсоток. Але, чим більший цей відсоток, тим більша кількість послуг надається у старостинських округах і жителям немає потреби їхати у центр громади до ЦНАП. Загалом тільки у 7 громадах надали більшу кількість послуг всіх трьох груп у ТП/ВРМ, ніж в основному офісі ЦНАП. Це Бродівська, Давидівська, Підберізцівська, Мостиська, Славська, Стрілківська, Яворівська територіальні громади.

Найкращі показники відсотків по першому і другому критерію має Яворівська громада – відповідно 20,29% та 457,39 %, де у всіх 17 ВРМ надаються всі три групи послуг. Кількість наданих послуг цих трьох груп в ЦНАП становить 1901, а у ВРМ – 8695. Тобто, достатньо велика кількість жителів мала змогу отримати ці послуги не відвідуючи основний офіс ЦНАП у центрі громади. Це є реальний приклад інтегрованості та наближення послуг, який може слугувати орієнтиром для інших громад області.

Результати оцінювання по вищезазначених критеріях в розрізі громад області незабаром представлять на Порталі місцевої статистики Львівщини.

«Ми щокварталу будемо проводити такий моніторинг і аналізування діяльності ЦНАП, щоб розуміти динаміку їх розвитку. Застосовуючи певні критерії оцінювання, ми прагнемо стимулювати вдосконалення надання певних сфер послуг, які часто запитувані мешканцями області. На даний час такими є послуги з державної реєстрації актів цивільного стану та послуги соціального характеру», – вважає начальник управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА Максим Столярчук.

В цілому процес актуалізації нормативних документів ЦНАП, отримання доступів до реєстрів та інформаційних систем працівниками ЦНАП, ТП і ВРМ, актуалізації переліків послуг ЦНАП, ТП і ВРМ потребує ще певного часу для завершення.

Власне, затвердження переліків послуг і отримання доступів є необхідною умовою для початку надання послуг, а підвищення компетенції та проведення навчань персоналу ЦНАП, ТП і ВРМ суб’єктами надання послуг є необхідною умовою для надання якісних послуг.

Для завершення вищезазначених процесів та поліпшення якості надання послуг необхідно застосувати механізми інформування та налагодження зворотного зв’язку з керівництвом громад, в яких є певні проблеми щодо формування належних ЦНАП. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ