Слухай онлайн
Cуспільство

На Львівщині утилізували майже 14 тонн алкоголю

Фото Гал-інфо
Фото Гал-інфо
Фото Гал-інфо
Фото Гал-інфо
Фото Гал-інфо
Фото Гал-інфо
1/3
Як повідомили Гал-інфо у прес-службі Міністерства юстиції, у м. Винники Львівської області відбулася наймасштабніша в історії України публічна утилізація алкогольних напоїв.

На спеціалізованому підприємстві, відібраному міжрегіональним управлінням Мін’юсту відповідно до Закону України ʺПро публічні закупівліʺ, знищено майже 14 тонн або понад 37 тисяч пляшок алкоголю вартістю близько 4 млн гривень.

Знищення відбувалося за участі спеціальної комісії з відеофіксацією процесу та з наданням у разі необхідності доступу до електронної форми відеозапису.

Напої були вилучені в межах виконавчого провадження про конфіскацію незаконно виготовлених алкогольних напоїв, які не відповідають вимогам ДСТУ та обклеєні марками акцизного податку, що не відповідають встановленому зразку. Йдеться про підроблену горілку марок ʺЧарка золотаʺ, ʺЧарка срібнаʺ, ʺЗолота пшеничкаʺ, ʺЛісова пісняʺ, ʺВелика княгиня Ольгаʺ, ʺВеликий князь Мономахʺ, ʺСиняя лошадьʺ, ʺБудьмоʺ, ʺЗабаваʺ, ʺРідна столицяʺ, ʺМаксимумʺ, яку службові особи одного із ТОВ зберігали в складському приміщенні з метою збуту.

Раніше Кабінет Міністрів України схвалив розроблену Міністерством юстиції постанову про вдосконалення порядку розпорядження підакцизними товарами (алкогольні напої, тютюнові вироби), що перейшли у власність держави, в тому числі шляхом їх конфіскації. Адже у зв’язку з непрозорим порядком знищення конфіскованих підакцизних товарів останні потрапляли на ринок повторно, що наражало на небезпеку споживачів та призводило до недоотримання доходів до державного бюджету.

ʺЯк ми і обіцяли, конфісковані підакцизні товари більше не потраплятимуть повторно на ринок. Завдяки удосконаленню законодавства порядок утилізації цих товарів став абсолютно прозорим та зрозумілим. Сьогодні ми знищуємо майже 14 тонн конфіскованих алкогольних напоїв, які були виготовлені незаконно. Це найбільша в історії України публічна утилізація алкоголю. Невідомо, які наслідки мало б потрапляння такого ʺсамопалуʺ на прилавки магазинів. Ми забезпечимо знищення цієї продукції, всі дії будуть задокументовані та зафіксовані на відео, щоб ні в кого не виникло сумнівів стосовно долі цього конфіскатуʺ, - заявив Міністр юстиції Денис Малюська.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ