Як повідомили у прес-службі ЛОДА, У лютому стартує кампанія щодо збільшення рівня вакцинації від кору серед дітей шкільного віку.
Відтак, у межах проекту планується провести імунізацію понад 20 тисяч школярів Львова та Львівської області.
“Наше спільне завдання - протидіяти захворюваності дітей на кір. Зараз ми повинні проводити відповідну інформаційну кампанію, спілкуватись з батьками, вчителями, медичними працівниками та пояснити важливість вакцинації проти кору. Кожен повинен розуміти, що єдиним надійним захистом від цієї хвороби є щеплення. На даний момент у Львівській області є 52 тисячі доз вакцини виробництва Бельгії і Сполучених Штатів Америки, які будуть використані для цих заходів. І додатково МОЗ готове, у разі потреби, поставити ще таку саму кількість доз, - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка .
Нагадаємо, у межах візиту на Львівщину в.о. Міністра охорони здоровя Уляна Супрун зазначила, що відповідно до наказу МОЗ невакцинованих дітей не допускатимуть до навчання у школах та дитячих садочках.
“Багато батьків, які не хочуть вакцинувати дітей, купують довідки і це неправильна система. У 2019 році ми не будемо питати, чому у медичній картці написано, що дитина вакцинована. Прийдіть і вакцинуйте дітей, ми хочемо, щоб батьки це розуміли і вирішили цю проблему”, - додала глава МОЗ.
Аби збільшити рівень імунізації серед тих дітей, які пропустили планові щеплення з будь-яких причин, в регіоні працюватимуть мобільні бригади фахових медпрацівників.
“Мобільні бригади приїжджатимуть від школи до школи, в області є 52 навчених експертів щодо вакцинації, вони будуть у відрядженні від своїх основних місць роботи. Батьки, які не захочуть, щоб діти вакцинувались у школі можуть звернутись до свого лікаря і показати, що дитину вакцинували”, - зазначила Уляна Супрун.
Зазначимо, Львівська область є лідером щодо кількості захворілих. Це понад 11 тисяч випадків кору зареєстровані у 2018 році, це 22 % всіх випадків кору в Україні.