Слухай онлайн
Культура

На Львівщині вшановують память Антонича

Львівщина відзначає 80-ті роковини з дня смерті відомого літературознавця, прозаїка та поета – Богдана-Ігоря Антонича. Сьогодні, 6 липня, на Янівському кладовищі, де знайшов свій спочинок митець, громадськість, представники влади, духовенства, поціновувачі поетичного слова, поклали квіти до могили та віддали шану Богдану-Ігорю Антоничу. Повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Опісля чину панахиди, слова шани висловив поет Ігор Калинець та заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук.

«80 років тому з української землі пішла людина, яка пригорнула своїм словом багатьох, людина – талант, людина – новатор. Богдан-Ігор Антонич – митець, який жив за своєю «зеленою Євангелією» та вірив, що все, що нас оточує, має здатність «розмовляти». А ще, розуміючи швидкоплинність, він просто любив життя. І сьогодні його велике відкрите серце і світосприйняття є прикладом для нас, що попри минучість, випробування та виклики долі, віра, пам'ять і милосердна любов  – це той грунт, на якому слід будувати своє життя», - зазначила Оксана Стоколос-Ворончук.

Також під час заходу поезія Антонича яскраво і схвильовано лунала із уст дітей, учасників гуртка «Юні друзі Антонича», що діє при місцевому музеї-садибі у Бортятині Мостиського району Львівщини. На завершення усі присутні заспівали патріотичних пісень.

Нагадаємо, у неділю, 9 липня, у Музеї-садибі родини Антоничів, львівський фотограф Йосип Марухняк презентуватиме виставку «Вітай життя!», присвячену поетові. До вшанування пам’яті Богдана-Ігоря Антонича долучиться Львівський акустичний гурт «Три кроки в ніч», що в супроводі бандури виконає пісні на вірші поета.

Окрім того, в межах пам’ятних заходів, відбудеться  круглий стіл «Антонич і модернізм: «національне мистецтво» та/як універсалізація ідей», який об’єднає літературознавців, науковців, істориків, філологів, та дослідників творчості Богдана-Ігоря Антонича

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...
");