Слухай онлайн
Cуспільство

На Личакові запалять 30 тисяч лампадок

30 тисяч свічок та лампадок запалять сьогодні, 1 листопада, у День всіх святих на львівському Личаківському цвинтарі та на Меморіалі львівських орлят. Місцеві поляки та гості з Польщі відвідають могили оборонців Львова та відомих осіб, котрі спочивають на Личакові. Вогні пам’яті запалять також на забутих та покинутих могилах.

Лампадки збирали в усій Польщі. Після того їх привезли до Львова. Нині їх запалять на найстарішому львівському кладовищі – Личаківському цвинтарі та на Цвинтарі орлят. Світло горітиме також на могилах відомих поляків, зокрема Марії Конопницької, Артура Ґроттґера, Ґабріели Запольської і Стефана Банаха.

Учасники акції вшанують теж пам’ять польських оборонців Львова, – говорить одна з ініціаторок акції Барбара Пацан. Як додає вона, лампадки запалять також на могилах, які ніхто зазвичай не відвідує.

Акції «Світло пам’яті» на Личаківському цвинтарі відбудеться вже тринадцятий раз. У рамках відзначення Дня всіх святих на Цвинтарі львівських орлят митрополит Львівський архієпископ Мєчислав Мокшицький відправить теж богослужіння.

Польське радіо 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ