Слухай онлайн
Cуспільство  |  Історія

На міжнародній конференції у Львові поговорять про хасидизм і Гаскалу на українських землях

31 серпня – 1 вересня в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи (Львів, вул. Богомольця 6) відбудеться міжнародна наукова конференція “Revealing of Secrets”: Hasidism and Haskalah in the Ukrainian Lands («“Розкриваючи секрети”. Хасидизм і Гаскала на українських землях»), яку організовує Українська асоціація юдаїки.

Про це Гал-інфо повідомила пресслужба ЛМР.

У дводенному заході візьмуть участь дослідники з Ізраїлю, України, Великої Британії, Німеччини, США, Швеції, Польщі та Росії.

Конференцію присвячено розвиткові східноєвропейського єврейського суспільства на пограниччі традиційного й модерного світів і особливому місцю українських євреїв у діалозі між ними.

«Модернізація єврейських спільнот Східної Європи була пов’язана із взаємодією двох потужних інтелектуальних рухів — хасидизму та єврейського Просвітництва (Гаскали). Саме вони формували інтелектуальний ландшафт українського єврейства з другої половини XVIII до кінця ХIХ століття.

У другій половині XVIII сторіччя Поділля, Галичина й Волинь стали батьківщиною й центром розвитку хасидського руху. Приблизно тоді ж на тих самих теренах закладалися основи ранньої Гаскали — з Україною тісно пов’язані імена Менахема Менделя Лефіна з Сатанова, Їсраеля з Замостя, Соломона Дубно, Пінхаса Га-Леві Гурвіца тощо. Дещо пізніше, у першій половині XIX сторіччя, Західна Україна була місцем зустрічі хасидизму і нового етапу розвитку єврейського Просвітництва — так званої «Галицької Гаскали».

Україна відіграє особливу роль в історії як хасидизму, так і Гаскали. Проте школа вивчення цих течій в Україні — на території, де згадана інтеракція відбувалася, — лише починає формуватися», – зазначають організатори події.

Ключові доповідачі: проф. Марцін Водзінський (Вроцлавський університет, Польща) і проф. Шмуель Файнер (Бар-Іланський університет, Ізраїль).

Під час конференції відбудеться панель пам’яті знаної дослідниці хасидизму, єврейської містики й ґендерної історії проф. Ади Рапопорт-Альберт (1945–2012).

Крім того, буде організовано окремий семінар для молодих дослідників (студентів магістерських і PhD-програм). На ньому буде представлено й обговорено як готові роботи, так і проєкти досліджень.

Також у межах заходу відбудеться церемонія вручення Премії УАЮ імені Мартена Феллера та Жанни Ковби за найкращу книжку з юдаїки за 2021 рік.

Робоча мова конференції — англійська, книжкової церемонії — українська. Формат: гібридний. Представників ЗМІ та охочих відвідати захід просять зареєструватися за посиланням.

З програмою можна ознайомитися тут.

Конференція відбувається за спонсорської допомоги і підтримки Європейської асоціації юдаїкиЛьвівського конференц-бюро та дофінансовується в рамках Програми «Пакет підтримки розвитку конференц-індустрії у м. Львові».

У разі виникнення запитань просимо контактувати з оргкомітетом конференції за адресою: conference@uajs.org.ua.

Сторінка події на Фейсбук.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ