Слухай онлайн
Cуспільство

На міжнародних трасах заборонять рекламу

Рекламу у смугах відведення міжнародних трас планується заборонити. Держкомпідприємництво погодило відповідний законопроект Укравтодору. Про це повідомила прес-служба комітету.

Перелік заборон на розміщення рекламоносіїв на трасах планується розширити. Зокрема, пропонується заборонити розміщувати рекламу у межах смуги відведення міжнародних автомобільних доріг загального користування, над проїжджою частиною, на розділювальних смугах трас. Також не можна буде встановлювати рекламу на опорах дорожніх знаків, освітлення та штучних споруд, у зоні транспортних розв’язок, мостів і шляхопроводів, а також у місцях концентрації дорожньо-транспортних пригод. Держкомпідприємництво погодило відповідний законопроект, розроблений Державною службою автомобільних доріг України.

«Треба поступово наводити лад на українських дорогах. В Європі ніде не побачиш такого засилля рекламних щитів на трасах, як у нас. А це, перш за все, питання безпеки людей. Реклама на дорогах відволікає водіїв і призводить до аварій. Тому я і погодив законопроект, яким посилюється контроль над розміщенням рекламоносіїв», – заявив голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський.

Велика кількість рекламоносіїв, що нині розміщені у безпосередній близькості від дороги, за оцінками розробників законопроекту, погіршує видимість дорожніх знаків, негативно впливає на сприйняття водіями дорожньої обстановки та відволікає від керування, що створює передумови для виникнення дорожньо-транспортних пригод.

Тому новий законопроект дозволяє розміщувати рекламні носії у населених пунктах на відстані не менше як 50 метрів від дорожніх знаків, перехресть, транспортних розв’язок, мостів, зупинок тощо. Поза межами населених пунктів ці відстані мають бути більші – не менше 150 метрів.

Законопроектом також передбачено, що поза населеними пунктами рекламні щити можуть встановлюватися на відстані не менше ніж 10 метрів від краю проїжджої частини. Сьогодні ця відстань вдвічі менша.

Водночас, дозволи на розміщення реклами, видані та погоджені до набрання чинності закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування» залишаться чинними до закінчення строку їхньої дії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ