Триває облаштування доріжок доступності на пл. Ринок. Ремонтні бригади ЛКП «ШРП Галицького району» вже постелили відшліфовану бруківку зі сторони входу в Ратушу, з північної сторони, до входу в ЦНАП і на перехресті з вул. Краківською. Сьогодні розпочинаються роботи на перехресті з вул. Друкарською. Про це повідомляє ЛМР.
Після завершення робіт три сторони площі будуть повністю безбар’єрними і доступними для маломобільних осіб.
«Ми вже завершили роботи з облаштування доступності перед входом в Ратушу і до ЦНАПУ. Зокрема, тут постелено 759 м2 відшліфованої бруківки. Також облаштували безбар’єрні доріжки з північної сторони Ратуші. Постелили тут 320 м2 відшліфованої бруківки. Ці роботи профінансували підприємці, які мають заклади з північної сторони. Тобто кожен заклад оплатив роботи навпроти себе. І також постелили відшліфовану бруківку на перехресті пл. Ринок - вул. Краківська.
А від сьогодні триватимуть роботи на перехресті з вул. Друкарською.
Відтак після їх завершення цих робіт три сторони пл. Ринок стануть повністю доступними і безбар’єрними для маломобільних осіб. Відшліфованою бруківкою комфортно пересуватися людям на кріслах колісних, батькам із дитячими візочками та туристи з валізами», - повідомили у Галицькій районній адміністрації.
Нагадаємо, облаштування доріжок доступності на пл. Ринок відбувається відповідно до схеми, розробленої управлінням архітектури Львівської міської ради. Після проведення усіх робіт доріжки будуть розташовані без розривів по всій площі включно з переходами через трамвайні колії та безбар'єрним входом у міську Ратушу.
На їх облаштування залучають позабюджетні кошти.
Переформатування площі Ринок для потреб маломобільних – це лише частина великого комплексу робіт з доступності, які проводять у місті. Йдеться про забезпечення інклюзивності різних закладів: комерційних, міських комунальних і державних. Важливо, що інклюзивність має бути не лише зовні, а й всередині закладів, в тому числі, щоби люди на кріслах колісних могли скористатися, наприклад, доступним санвузлом у ресторані.
Як у Львові перевіряють заклади на доступність
Як розповідала Ірина Маруняк, уповноважена Львівської міської ради з питань доступності, з вересня 2023 року у Львові щоденно працюють моніторингові групи, які обстежують комунальні установи міста. Кожен керівник комунальних закладів Львова має спеціальний довідник «Як перевірити доступність у громаді», де зазначено усі правила, витяги з державних будівельних норм, якими треба керуватися у питаннях інклюзії.
Також управління туризму Львова створили онлайн-карту «Доступне місто», де можна побачити безбар’єрні заклади та локації. Тут вже є більше сотні об’єктів: музеї, театри, ресторани, комунальні установи, заклади охорони здоров’я, парки та торгово-розважальні центри, які відповідають нормам доступності.
У Львові запустили онлайн-карту «Доступне місто»
А ще у місті працює інклюзивне таксі, яким можуть скористатися люди на кріслах колісних.
Також нещодавно у Львові затвердили рекомендації, в яких детально прописали вимоги до облаштування пандусів, підйомників, сходів, які ведуть до будинку, території довкола будівлі, щоб вони відповідали всім нормам доступності. До розробки залучали фахівців, які вже працюють з інклюзивністю. А напрацьовані рекомендації мають допомогти різним установам, які мають забезпечити доступність до своїх будівель маломобільних осіб.
За даними управління соцзахисту Львівської міської ради, 5,6% жителів Львівської громади, тобто 47 500, офіційно є особами з інвалідністю. Окрім цього, у місті лікується багато військових, які потребують безбар’єрного середовища і які не входять в цю офіційну статистику. Через війну, розпочату росією, кількість людей, для яких важливо мати доступне середовище, щодня збільшується.
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, у Львові вже встановили 60 підіймачів для осіб з інвалідністю.