Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

​На Полтавщині зафіксовано випадок гарячки Західного Нілу

За інформацією ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України», мешканцю Зіньківського району Полтавської області встановлено діагноз «гарячка Західного Нілу».

У чоловіка підвищилась температура тіла до 39 ०С, з’явилася слабкість, ломота в м’язах. Хворий був оглянутий сімейним лікарем та госпіталізований.

Вірусологічною референс–лабораторією ДУ «Центру громадського здоров’я МОЗ України» методом імунофлюоресценції виявлено антитіла IgG до вірусу Західного Нілу. 

Станом на 27 серпня 2020 року Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) повідомляє про 122 випадки зараження, десять людей померли: Греція (54, зокрема вісім смертей), Іспанія (44, зокрема дві смерті), Італія (22) та Румунія (дві). В Іспанії (провінція Севілья) триває спалах цієї хвороби.
З початку 2020 року через систему повідомлень про хвороби тварин (ADNS) Європейської комісії було повідомлено про 40 спалахів серед коней, зокрема: Іспанія (33), Італія (п’ять), Франція (один) та Португалія (один). Жодних спалахів серед птахів не зареєстровано.

В Україні існують ензоотичні території для гарячки Західного Нілу.

Вакцини для профілактики гарячки Західного Нілу не існує.

Щоб захиститися від укусів комарів:

  • обирайте одяг з довгими рукавами зі щільної тканини;
  • використовуйте засоби від цих комах;
  • за потреби здійснюйте дезінсекцію приміщення.

Інфікована людина не заразна. Поки немає документального підтвердження випадків передавання вірусу від людини до людини за умови дотримання стандартних заходів інфекційного контролю.

Докладніше про гарячку Західного Нілу та як від неї уберегтися можна прочитати за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ