Сьогодні, 26 грудня, на сесії Львівської міської ради прийняли ухвалу «Про здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території міста Львова», що регулюватиме діяльність наявних у місті тимчасових споруд.
ʺУ першу чергу я хочу подякувати представникам підприємців і представникам депутатським фракцій за активну роботу у нашій комісії, яка була створена за розпорядженням міського голови, стосовно продовження діяльності тимчасових споруд на території міста Львова.
Комісія обрала доволі ліберальний підхід стосовно підприємців, які працюють в тимчасових спорудах. Фактично, близько 90% всіх наявних на сьогоднішній день тимчасових споруд зберігаються у наступній комплексній схемі, а які вилучають, роблять це із об’єктивних причин. Зокрема, часто не було переоформлено належним чином документи, тому ухвала ЛМР прямо забороняє продовжувати їх функціонування. Так само були окремі об’єкти, де було виявлено суттєву невідповідність площі споруди фактичної та тієї, що є у документах.
Водночас від комісії ми скерували звернення та запити до районних адміністрацій з проханням надати інформацію по тим тимчасовим спорудам, де в основному здійснюється торгівля алкоголем, де провадиться кредитна діяльність та є наявні ломбарди чи лотереї.
Хотів би наголосити, що я вважаю ця ухвала є корисною для тих підприємців, які працюють згідно з законом. Тому що стосовно всіх інших ми передбачаємо примусовий демонтажʺ, — зазначив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач.
Також він додав, що процедура перевірки тимчасових споруд проводилась відкрито та публічно.
ʺНаша робоча група працювала дуже прозоро та відкрито. Я особисто надсилав депутатам перелік тимчасових споруд, які комісія формує на вилучення, і вони могли побачити ті, які залишаються. Також після цього була скерована ухвала і додаток до неї.
Хочу також звернути увагу, що серед тих, які не ввійшли до списку, є МАФи, де є вказаною діяльність на 100% продаж алкоголю. Йдеться про ті тимчасові споруди, де основним видом діяльності є торгівля алкогольними напоями.
В цьому проєкті ухвали передбачаємо норму, що в наступні роки при виявлені тимчасових споруд із основним видом діяльності торгівлею алкогольними напоями це ставатиме підставою для автоматичного вилучення з комплексної схемиʺ, — додав Любомир Зубач.
Так, на вимогу депутатів термін дії договору для підприємців було збільшено до трьох років.
ʺЄ політичне рішення Львівської міської ради. Є алкоголь — МАФу немає. Є гральний бізнес — МАФу немає. Тобто ми прибираємо всі ці МАФи без оскарження, без жодних амністій. По термінах, враховуючи що це думка більшості, замість двох років, на вимогу депутатів, збільшуємо до трьохʺ, — додав мер Львова Андрій Садовий.
За відповідну ухвалу проголосувало 44 депутати.