Сьогодні на стіні компресорної станції у Львові відкрили мурал. Це спільний проєкт з Офісом "Катовіце – місто музики ЮНЕСКО", Офісом "Львів – місто літератури ЮНЕСКО" та ТзОВ "ЛемСтейшн". Про це повідомили 12 вересня Гал-інфо у пресслужбі ЛМР.
Мурал відкрили у рамках спільного проекту з м. Катовіце "Нам не потрібні інші світи. Нам потрібні дзеркала". Мурал створили митці Віталій та Сергій Грехи.
Нагадаємо, 12 вересня у Львові відбуваються заходи до відзначення 100-ліття визначного львів'янина Станіслава Лема.
Львів – рідне місто Лема, де він сформувався як особистість, навчався в гімназії та університеті, написав перший фантастичний роман, прожив першу третину свого життя. 17 липня 1945 року Лем покинув Львів у потязі вигнанців і вже ніколи сюди не приїжджав. Однак, рідне місто пам'ятає Лема і прагне належно відзначити ювілей великого львів'янина.
100-ліття всесвітньо знаного письменника - фантаста, футуролога та філософа Станіслава Лема відзначили низкою заходів. Зокрема, в обід відбулась урочиста подія у сесійній залі львівської Ратуші за участю міського голови Андрія Садового, "патріарха" української літератури Юрія Андруховича, лемознавця Андрія Павлишина, поетки та перекладачки Ірини Старовойт та інших інлетектуалів нашого міста. Також на вул. Б.Лепкого, 4 відкрили меморіальну таблицю Станіславу Лему, на фасаді будинку, де мешкала родина Лемів. У РадіоГаражі відбулась дискусія про "Місце Лема в українській сучасній культурі". А ввечері у трамвайному депо стартує фестиваль аудіовізуального мистецтва “Тетраматика: Себастіан Соберський [PL]. Лекція “Голоси космосу”.
"100-річчя всесвітньо відомого письменника-фантаста, великого львів’янина Станіслава Лема нині святкуємо спільно із депутатами ради Кракова. Адже саме наші два міста зіграли визначну роль в житті автора. У Львові Лем народився, провів дитячі та юнацькі роки. І потім до скину повторював: «Я львів‘янин і до смерті залишуся львів‘янином. Нічого змінити не можна. Люди і народи – то не шафи, яких пересувають з кута в кут». А в Кракові Лем став тим, ким ми його сьогодні знаємо – легендою, чиї книжки у перекладі на 52 мови світу розійшлися накладом у понад 40 мільйонів примірників. Щиро дякую колегам з Кракова за слова підтримки, сказані нині на урочистостях. Тішуся, що в такий складний для України час наші добросусідські стосунки міцнішають", - зазначив секретар Львівської міської ради Маркіян Лопачак.
Організаторами подій є управління культури ЛМР, Міський палац культури ім. Гната Хоткевича, Офіс "Львів - місто літератури ЮНЕСКО", ГО "НУРТ", ТзОВ "ЛемСтейшн", у партнерстві з офісом "Катовіце – місто музики ЮНЕСКО», Ibis Styles Lviv Center, Польським Інститутом у Києві та видавництвом "Навчальна книга "Богдан".