Із 2 липня на телеканалі іномовлення України UATV стартує цикл соціальних сюжетів “Національні громади: життя в Україні”.
За даними демографів, 130 національностей і народностей проживають на території нашої країни. Українська земля стала для них рідною. Мовами національних громад в Україні викладають у школах, видають книжки і газети, виходять теле- та радіопрограми.
Як живуть в Україні представники різних національностей? Дивіться у випусках новин на телеканалі UATV.
“Російські пропагандистські ресурси вже не перший рік дезінформують світ про нібито розгул націоналізму в Україні. Водночас усім відомо, що в нашій країні здавна мирно та дружно живуть представники понад 130 національностей, важко навіть згадати якийсь конфлікт чи хоча б непорозуміння, яке виникло на національному ґрунті, – говорить автор циклу сюжетів, журналіст каналу UATV Олександр Панченко. – Наприклад, в одному лише Закарпатті століттями мирно співіснують представники понад 90 етносів. У деяких районах представників національних меншин більше, ніж українців. Дуже цікаво було побачити, як їм там живеться, чи забезпечені їхні культурно-освітні потреби. Ніхто з представників національних громад не скаржився на проблеми чи якісь непорозуміння з простими українцями, або ж із представниками органів державної влади. Люди моляться у храмах своїми мовами, вчаться у школах, і люблять Україну”.
За словами Олександра Панченка, до циклу увійшли історії про життя румунів, поляків, євреїв, словаків та угорців: “Останнім часом через російське втручання виникали штучні “історичні суперечки” з польськими чиновниками, побоювання з боку влади Угорщини й Румунії щодо дотримання мовних прав українських угорців і румунів. Після зйомок циклу я переконався, що розділити громадян України на національному чи мовному ґрунті, спровокувати міжетнічний конфлікт – нікому й ніколи не вдасться. Угорці, румуни, поляки, словаки та євреї говорили, що Україна – це їхній дім”.