Понад тисяча рухівців зібралися у Львівській опері щоб відсвяткувати 26-у річницю створення Народного Руху України, та окреслити шлях партії на найближчу перспективу, повідомила прес-служба НРУ.
«Коли сьогодні говорять про третій майдан, ми кажемо що третім майданом була Революція Гідності, а перший майдан був тоді, коли Народний Рух відновлював Незалежність України. Це була найбільш чисельна і велична революція» - сказав голова Львівської Крайової організації Народного Руху України Андрій Корнат.
Рухівці також згадали про своїх лідерів та побратимів які принесли своє життя у жертву Незалежності України – лідера РУХУ ВячеславаЧорновола, голову секретаріату Михайла Бойчишина, а також заступника голови ЛКО Народного Руху Василя Кіндрацького, та члена «Молодого РУХу» Тараса Дороша, які загинули на Сході захищаючи Незалежність України.
«Це є ціна нашої волі, нашої гідності. Поки ми не знищимо стару, ще радянську систему ми не зможемо бути гідними людьми. Перетворення на гідну людину починається з того моменту, коли влада, яка зараз окупована фінансово- промисловими групами не буде віддана на місця, і поки громади не будуть управляти своєю територією. 88% бюджету ми сьогодні отримуємо з Києва через трансфери і субвенції. Ми постійно перебуваємо в ролі тих хто просить. Ми не будемо гідними людьми поки не будемо годувати нашу державу. Ми, а не Київ нас. Поки громада не буде контролювати податки, не буде виховувати патріотів, державників.
Сьогодні ми пропонуємо українському суспільству і зокрема Львівщині команду яскравих, сильних, відповідальних особистостей, які відбулися як професіонали і можуть запропонувати громадам свої послуги, своє бачення, як змінити сьогоднішній стан речей» - наголосив Андрій Корнат.
Команди кандидатів від РУХу та їх програми представили: Тимур Баротов – доброволець батальйону «Айдар», залишаючись вірним присязі українському народові, залишив окупований Севастополь і переїхав з родиною до Львова, під час відбиття атаки під Луганськом був поранений, але ще два дні командував підрозділом, поки не вивів його з оточення; Ірина Яремко – керівник Центру забезпечення військових при громадському формуванні «Народна Самооборона; Ігор Ковальчук – заслужений лікар України, розробник нових схем лікування онкологічних захворювань; Володимир Крайовський – проректор з навчально-виробничої роботи Національного університету «Львівська Політехніка»; Святослав Шеремета – український пошуковець, експерт з питань Національної пам’яті, відповідальний секретар Державної комісії з увічнення пам’яті учасників Антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій; Оксана Клим – завідувач відділу вечірнього мовлення Львівської обласної державної телерадіокомпанії, ведуча авторської програми «Вечір у Львові», автор телепрограм та циклу документальних фільмів із зони АТО, волонтер; Богдан Гагалюк – кандидат політичних наук, депутат Львівської обласної ради VIскликання, голова наглядової ради інвестиційно-будівельної компанії «Екополіс», директор товариства «Інкомтранс», активний громадський діяч, меценат.
Завершилися урочистості масовим походом до пам’ятника В’ячеславу Чорноволу, де відбулося покладання квітів.