Дослідники мають «переконливі докази» наявності солоної рідкої води, яка тече на сучасному Марсі. Про це науковці NASA повідомили під час прес-конференції у штаб-квартирі у Вашингтоні, передає Nbc News.
«Наявність рідкої води на Марсі сьогодні має астробіологічні, геологічні та гідрологічні наслідки і може вплинути на майбутні дослідження» – вважають науковці.
Згідно з проведеним дослідженням, під час теплих сезонів у різних частинах планети утворюються «смуги з повторюваним нахилом», які зникають у холодний час. Дані свідчать про те, що ці «смуги» утворюються з солоної води.
«Щось зволожує цю сіль і зумовлює появу та зникнення цих смуг. Це означає, що вода на Марсі скоріш солона, аніж прісна», – заявив один із дослідників Луджендра Оджха (Lujendra Ojha).
Дослідження проводили науковці дослідницького центру NASA, лабораторією фізики Інституту Джона Гопкінса, Університетом Арізони та опубліковане в понеділок у журналі Nature Geoscience.
На попередній гучній прес-конференції, у липні 2015 року, NASA розповіло про масштабне відкриття — виявлення землеподібної екзопланети Кеплер-452b поза межами Сонячної системи.
Дослідження стало першим, яке доводить, що на Марсі дійсно є існування рідкої води.