Слухай онлайн
Cуспільство

Нацрада оштрафувала канал "1+1" на 70 тис грн за трансляцію серіалу російською мовою

15 липня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала канал "1+1" за трансляцію телесеріалу «Кухня» недержавною мовою на суму 71 488,95 грн.

Про це інформує пресслужба Нацради.

Повідомляється, що Рада відреагувала на звернення громадянина Максима Ковбика, який скаржився на неправомірну трансляцію в ефірі телеканалу «1+1» із 13 квітня по 30 травня 2020 року серіалу «Кухня» недержавною мовою. Моніторинг Національної ради відбувся у період із 27 квітня по 5 травня.

Проаналізувавши надані ліцензіатом документи і пояснення, за результатами перевірки було встановлено, що трансляція серіалу «Кухня» (виробництва ТОВ «KEYSTONE PRODUCTION» на замовлення ЗАТ «YBW Group», 2013, Російська Федерація) російською мовою з українськими субтитрами є порушенням вимог абзацу другого частини п’ятої статті 10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Тому Національна рада, враховуючи норми статті 72 цього Закону застосувала до мовника санкцію «стягнення штрафу». Це – 5% суми ліцензійного збору, що для телеканалу «1+1» становить 71 488,95 грн.

Упродовж 30 днів із дня повідомлення Національною радою про ухвалене рішення компанія має сплатити штраф до державного бюджету.

Крім того, Національна рада визнала порушення ТОВ «ТРК «Студія 1+1» пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки телерадіоорганізація зобов’язана дотримуватись законодавства України і вимог ліцензії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ