Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Не Польщею єдиною: в яких країнах пропонували роботу українцям у 2019 році

В Чехії шукали українців для понад 3 000 вакансій. 61 000 грн можна отримати, працюючи офіціантом в Ізраїлі. За 2019 рік українці шукали роботу для сімейних пар майже 35 000 разів. Які ще країни відкриті до наймання працівників з України та про тенденції пошуку роботи за кордоном — в аналітиці OLX Робота за 2019 рік.
Робота за кордоном для українців

Українців на робітничі вакансії найбільше в 2019 році чекали у Польщі, Німеччині, Словаччині, Ізраїлі, Чехії, Угорщині та Литві. Працюючи офіціантом, найвищу зарплату можна було отримати в Ізраїлі та Швеції — приблизно 61 000 грн. Влаштовуватись на штукатура їхали до Литви, де пропонували 60 000 грн, а сантехнікам найбільше платили у Німеччині — приблизно 50 000 грн.

За кількістю вакансій типово лідирує Польща, однак розрив з іншими країнами Східної Європи скоротився, зокрема Німеччина займала третє місце за пропозиціями. Однією з найпривабливіших країн для працевлаштування за кордоном для українців стала Словаччина. За 2019 рік було приблизно 1 300 пропозицій, а середня заробітна плата вища, ніж та, що пропонували у Польщі — 28 000 грн проти 25 500 грн. В топ 5 країн з найбільшою кількістю вакансій також увійшов Ізраїль, де оклад українського спеціаліста міг скласти в середньому 50 000 грн.

Пакувальник, водій, офіціант, будівельник та різнороб — якщо серед цих професій є ті, на яких ви знаєтесь, тоді вам пощастило, бо це найбільш популярні вакансії серед роботодавців в топ-10 країнах, тож ваші шанси на отримання посади в 2019 були досить високі. Кількість вакансій на посаду офіціанта — 1823, водія — 1811, пакувальника — 1212, будівельника — 811, різнороба— 701.

Найнижчий рівень заробітної плати мали такі країни, як: Чорногорія, Болгарія та Грузія, він складав близько 16 000 грн. Однак за даними аналітики можна дійти до висновку, що українці про це знають та неохоче цікавляться роботою в цих країнах, бо кількість запитів на вакансії у цих країнах найнижча.

Впродовж 2019 року користувачі платформи OLX Робота мали змогу підібрати для себе варіанти працевлаштування за кордоном серед 74 країн світу. Українці передбачувано цікавилися роботою в Польщі — 174 000 запитів, в Німеччині — 171 000, а також значна кількість людей планували підробити у Чехії — 103 000.

Іншою є ситуація з країнами Північної Європи. Серед запитів на пошук роботи за кордоном 28 000 припали на вакансії у Норвегії, 21 000 — у Швеції та значна кількість у Фінляндії. Однак за цими напрямками знайти роботу було не надто легко, оскільки кількість відкритих вакансій обмежена.

Серед усіх запитів користувачів в категорії “Робота за кордоном” 5% склав пошук вакансії водія. Знаходити такі пропозиції у 2020 варто в Ізраїлі, Швеції, Литві, Німеччині, Чехії, Польщі, Хорватії, Естонії, Словаччині й Угорщині, оскільки в цих країнах їх найбільше. Однак, зверніть увагу, що певні вакансії передбачають необхідність мати власне авто.

Новиною стало те, що у 2019 році, українці турбувалися не лише про власне працевлаштування, але й планували повноцінний сімейний підробіток. Близько 35 000 запитів — це пошук вакансій для сімейних пар.

Якщо ж поглянути на карту України, то найбільш охочими отримати роботу за кордоном є люди в Київській, Львівській та Дніпропетровській областях, пошукачі у цих регіонах найактивніше відгукувалися на вакансії. За даними OLX Робота, кількість відгуків на працевлаштування за кордоном склала більше ніж пів мільйона.

Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфовіце-міністр родини, праці і суспільної політики Польщі Станіслав Швед звернув увагу на те, що його відомство працює над змінами, покликаними врегулювати перебування.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ