Слухай онлайн
Політика

Непостійний Яценюк: 2009 рік — Тимошенко посадити довічно, 2011-й — за таке не саджають

Кандидат у президенти Арсеній Яценюк в 2009 році розкритикував газові контракти Тимошенко та вимагав покарати довічним ув’язненням. Вже в 2011-му статтю «Перевищення влади або службових повноважень» він назвав «пережитком радянського репресивного правозастосовного механізму».

2009-го здобувач президентського звання Арсеній Яценюк досить категорично висловлюється про газову кризу й укладені прем’єром Тимошенко контракти з Росією. «Газовий контракт, підписаний НАК „Нафтогаз України“ за директивою прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, веде країну до банкрутства, — заявив Яценюк в ін­терв’ю газеті «Аргументы и факты» 23 липня 2009 року. — Це злочин, і винні в ньому мають бути покарані, повідомляє ZN.UA.

Того ж таки 2009 року третім законопроектом згаданого нами антикорупційного пакета кандидата в президенти Яценю­ка (крім законопроектів про створення НАК і новий механізм декларування доходів) став проект закону №5494 від 28.12.2009 р. про внесення змін до Кримінального кодексу України.

Запропоновані Яценюком зміни прямо стосувалися посилення відповідальності за посадові злочини, вчинені вищими посадовими особами, вповноваженими на виконання функцій держави та органів місцевого самоврядування.

У семи випадках (зміни до статей 191, 209, 255, 257, 364, 368, 375) проектом пропонується запровадити санкції, які передбачають покарання у вигляді довічного позбавлення волі».

Але вже в 2011 році, після арешту Юлії Тимошенко, Яценюк на барикадах захищає Тимошенко від виборчого правосуддя.

Але навіть якщо це його сьогоднішня позиція, все одно залишаються відкритими запитання: чи вважає Яценюк, як і раніше, що контракти — кабальні, злочин — має бути покараний, а справи стосовно ЄЕСУ — мають розслідуватися.

Черговий проект Закону Яценюка № 9165 від 16.09.2011 р. про внесення змін до деяких законів України (щодо запровадження європейських стандартів у кримінальній юстиції) говорить: «Слід зазначити, що в більшості країн англосаксонської (у Велико­бри­танії, США) та континентальної (в Італії, Німеч­чині, Франції) систем права не передбачено окремого складу злочину «перевищення влади або службових повноважень». При цьому склад злочину «перевищення влади або службових повноважень», що передбачений чинною редакцією статті 365 КК, в основних своїх визначеннях і поняттях повторює положення статті 98 Кримінального кодексу Української РСР 1927 року, а також статті 166 Кримінального кодексу Української РСР 1960 року. Така практика є пережитком радянського репресивного правозастосовного механізму».

Шостого жовтня він заявив журналістам: «…якщо блокування допоможе змінити статтю 365, то так, я готовий блокувати трибуну Верховної Ради».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ