Сьогодні, 18 вересня, відбулась презентація оновленого Порталу відкритих даних Львова (https://opendata.city-adm.lviv.ua/). Команда проекту представила повністю оновлений дизайн порталу, нові можливості сайту, нові набори даних, які уже опубліковані на Порталі, а також розповіли про наступні кроки в сфері відкритих даних у Львові, повідомила прес-служба Львівської міської ради.
«Відкриті дані сьогодні стають більше ніж елементом прозорості та відкритості. Вони стають одним елементом такого реального сектору економіки, і Львів має декілька ресурсів, які сьогодні є дуже доброю аналітикою. Власне сьогодні ми покажемо, яким чином відкриті дані стають для Львова ще доступнішими, і що з ними можна робити», — розповів Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.
За словами Олени Гунько, керівника сектору відкритих даних ЛКП «Міський центр ІТ», першим помітним оновленням є дизайн порталу. Зокрема, проект отримав новий логотип, що символізує контури Львова, заповнені наборами даних, що містять інформацію про його життя.
На головній сторінці порталу виведені категорії даних, у які згруповані набори, що опубліковані на сайті. Така структура допомагатиме користувачам легко знаходити схожі за тематикою набори даних. Серед категорій є як ті, що уже були у попередній версії порталу (освіта, культура, охорона здоров’я, транспорт тощо), так і нові категорії наборів даних.
Так, наприклад, відкривши категорію «Нормативно-правові акти» користувачі зможуть ознайомитись з реєстрами розпоряджень міського голови, рішень виконавчого комітету та ухвал пленарних засідань Львівської міської ради. Зауважимо, що це одні з обов’язкових наборів даних, які повинні бути опубліковані відповідно до оновленої Постанови Кабінету міністрів України № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних». Також новою категорією даних є «Статистика». Тут містяться набори даних з основними статистичними показниками розвитку міста у динаміці з 2010 року. Візуалізовано, у вигляді зручних діаграм та графіків, ці дані можна переглянути на сайті «Панель міста: портал відкритих даних» (https://dashboard.city-adm.lviv.ua/). Таким чином було поєднано два портали, над якими працює команда проекту «Відкриті дані Львова». Поступово ця категорія наповнюватиметься ще новими наборами даних про статистичні показники з різних сфер життя міста. Це дасть можливість всім зацікавленим легко скористатись цими даними, порівнювати показники та створювати нові цікаві продукти на основі відкритих даних.
Важливим нововведенням цієї версії Порталу відкритих даних Львова є використання оновленої версії програмного забезпечення сайту. Портал працює на відкритому програмному забезпеченні CKAN 2.8.1., що забезпечує кращу роботу порталу, зокрема швидкість та удосконалену роботу інтерфейсу прикладного програмування API для використання даних у різноманітних застосунках.
Окрім того, на Порталі опубліковані й інші нові набори даних. Зокрема, реєстр діючих дозволів на встановлення літніх майданчиків з інформацією про адресу їх розташування, термін дії дозволу та назву юридичної особи, що отримала дозвіл. Завдяки цій інформації кожен мешканець міста може перевірити законність літніх майданчиків, що функціонують в місті.
Також на Порталі відкритих даних можна знайти інформацію про перелік запланованих ремонтних робіт, що фінансуватимуться за рахунок коштів бюджету розвитку (об'єкти на території районів міста, школи, дитячі садочки та дитячі майданчики), структуру Львівської міської ради (перелік структурних підрозділів, їх підпорядкування, контактна інформацію) та інформацію про територію обслуговування шкіл міста при прийомі дітей у 1 клас. Нагадаємо, що саме ці набори даних використовуються у проекті @LvivCityHelper (http://t.me/lviv_city_helper_bot). Це чатбот у Telegram, що є органічною частиною екосистеми відкритих даних Львова. Він є додатковим помічником для мешканців, громадських активістів та депутатів, надає можливість автоматизованого моніторингу ситуації по наборах даних, що значно спрощує та пришвидшує пошук інформації. Проект є прикладом використання міських відкритих даних з метою покращення комунікації громади міста та муніципалітету.
В планах команди проекту наповнення Порталу новими наборами даних, а також регулярне оновлення уже опублікованих даних. Зокрема, на порталі планують публікувати інформацію про бюджети шкіл, розписи статутних капіталів комунальних підприємств, титульні списки паспорти бюджетних програм, об’єкти комунальної власності, рекламні засоби та багато іншої інформації і у форматі відкритих даних.