Слухай онлайн
Політика

Опозиція пропонує лідерам європейських держав провести зустріч напередодні саміту Україна - ЄС

«Ми будемо пропонувати нашим європейським друзям, щоб перед самітом Україна - ЄС лідери європейських держав обов’язково зустрілись з українською опозицією, щоб почути нашу позицію і допомогти Україні стати дійсно європейською країною, зупинити політичні переслідування і щоб Україна підписала угоду про політичну асоціацію», - наголосив голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк журналістам перед зустріччю з послами країн Євросоюзу в Україні в понеділок, 21 грудня. Повідомила прес-служба "Батьківщини".

«Наше завдання, щоб перед самітом Україна - ЄС наші європейські партнери були не просто спостерігачами, а учасниками і, сподіваюсь, тими людьми, які допоможуть вернути Україну на європейський шлях», - зазначив він.

За його словами, цей шлях неможливий без вирішення внутрішньополітичних проблем, насамперед питання Юлії Тимошенко: «У нас на меті - обговорити поточну політичну ситуацію і в першу чергу останні політично вмотивовані звинувачення Юлії Тимошенко».

Голова фракції «Батьківщина» наголосив, що сьогоднішня зустріч спрямована не просто на нову форму співпраці з Європейським союзом, «а на те, щоб ЄС усвідомив, що Україна представлена як українською владою, так і українською опозицією»: «Ми сподіваємось, що перед самітом Україна - ЄС українська опозиція отримає можливість висловитись і бути почутою», - наголосив Арсеній Яценюк. 

Відповідаючи на запитання журналістів, він зазначив, що «кримінальні справи проти опозиційних політиків, зокремазахисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка – це друга хвиля політичних репресій і намагання закрити рот будь-кому, хто виступає проти цього режиму». Вінвважає ці кримінальні справи «так само надуманими, як і кримінальне звинувачення по відношенню до Юлії Тимошенко». Сергію Власенку також за надуманими підставами фактично заборонили виїжджати за межі України, і тому він не може брати участь у розгляді питання Юлії Тимошенко в Європейському суді з прав людини, додав він.

Арсеній Яценюк повідомив, що це питання, серед інших, опозиція порушуватиме на сьогоднішній зустрічі з послами країн Європейського союзу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ