Слухай онлайн
Економіка

Орендарі вбивають землю

Щорічно Держава Україна і представники бізнесу втрачають 20 млрд грн. Головна причина - грунти втрачають родючість. За інформацією першого заступника міністра аграрної політики Максима Мартинюка, в Україні деградація ґрунтів сягнула жахливих масштабів.

Сьогодні за останніми даними МінАПК, вся площа трансформованих грунтів в нашій країні склала 15 мільйонів гектарів. Така цифра - це третя частина землі, яку використовують в сільському господарстві.

Мартинюк каже, що зараз настав той час, коли пора активно взятися за відновлення ґрунтів, так як падає їх родючість. Більш того, це безпосередньо впливає на країну і підприємців - щорічно їх збитки сягають 20 млрд грн.

Чиновник наголосив, катастрофічне погіршення грунтів - це прямий наслідок оренди земель, яка активно набирає популярності в нашій країні. У підсумку, недобросовісні орендарі часто ігнорують правила використання агротехніки, добрив, ліків для грунту, а це все згубно позначається на землі.

Відзначимо, географ Юрія Мельника вважає однією з головних причин трансформації грунтів в нашій країні - недотримання сівозмін, які покликані відновлювати родючість після посіву і збору так званих важких культур (ріпак, соняшник).

ubr.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...