Слухай онлайн
Cуспільство

Організатори нелегальних каналів знайшли нові «шпарини» на кордоні

Потік нелегальної міграції через західний кордон України торік зменшився, повідомляють прикордонники. Експерти кажуть, що йдеться лише про зміну шляхів переправлення нелегалів.

Попри зменшення потоку нелегальної міграції через західну ділянку кордону, кількість затриманих нелегалів на кордоні і в пунктах пропуску зросла практично на 20 відсотків. Порушників виявляють більше завдяки новій сучасній техніці, закупити яку допоміг ЄС, зазначають прикордонники. Нині залишається тенденція до збільшення кількості нелегальних мігрантів з Молдови, Грузії та Чечні. А от громадян Китаю, В’єтнаму та інших країн Південно-Східної Азії суттєво поменшало.

Член української асоціації «Міжнародної Амністії» Наталія Дульнєва зауважила, що зменшення напливу нелегальних мігрантів через західний кордон не означає, що до Європи з України потрапляє менше нелегалів. Це означає лише, що організатори нелегальних каналів знайшли інші шпарини в кордоні, коли західний кордон закрили щільніше, каже експерт.

Бізнес на нелегалах дуже прибутковий, і вони змінюють шляхи транзиту, аби ефективніше заробляти гроші, додала Дульнєва. Не виключено, що злочинці змогли переорієнтуватися на переправлення людей водними шляхами, зокрема через порти. Додамо, що лише за минулий рік прикордонниками на західному кордоні ліквідовано 19 каналів незаконної міграції, а організаторів засуджено до ув’язнення, передає Німецька хвиля.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ