Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

Особливості формування бюджетів новоутворених об'єднаних громад на 2017 рік

21 грудня Верховна Рада України прийняла Державний бюджет України, яким визначено основні напрямки розвитку країни у 2017 році. Галина Маркович, координатор напрямку місцеві бюджети Проектного офісу секторальної децентралізації поінформувала, що законом затверджено обсяги міжбюджетних трансфертів для місцевих бюджетів, які мають взаємовідносини з державним бюджетом.

У 2017 році кількість таких бюджетів збільшилася на 207. Це бюджети об’єднаних територіальних громад, які об’єдналися в рамках реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та у яких перші місцеві вибори відбулися у 2016 році.

Бюджети усіх 207 новоутворених об’єднаних територіальних громад формуватимуться на 2017 рік з урахування особливостей, визначених статтею 67 Бюджетного кодексу України.

«Зокрема, вони матимуть взаємовідносини з державним бюджетом. Законом для них передбачено міжбюджетні трансферти - освітню та медичну субвенції, базову дотацію та додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я. Загальний обсяг ресурсу, який передається, складає 8,9 млрд. грн», - пояснила Галина Маркович.

Також, за її словами, починаючи з 1 січня 2017 року до таких бюджетів зараховуватиметься 60% податку на доходи фізичних осіб та здійснюватимуться видатки з утримання закладів бюджетної сфери, які розташовані на їх території (з урахуванням розмежування видатків, визначених статтею 89 Бюджетного кодексу України).

«Крім цього, цим бюджетам надаватиметься державна підтримка на формування інфраструктури громади, що сприятиме наданню якісних послуг жителям громади. На цю мету в бюджеті передбачено субвенцію на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад в сумі 1,5 млрд. грн. Головним розпорядником цих коштів визначено Мінрегіон», - поінформувала експерт.

На сьогодні взаємовідносини з державним бюджетом мають 998 місцевих бюджетів (без урахування бюджетів непідконтрольних територій), з яких 366 - це бюджети об’єднаних територіальних громад.

Прес-центр ініціативи

«Децентралізація влади»

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ